Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgépre felvihetek ingyene...

Repülőgépre felvihetek ingyenesen kézipoggyász mellé még egy kistáskát?

Figyelt kérdés

Az ingyenes kézipoggyász mellett, ami ugye befér az ülés alá, lehet nálam még valami? Az ülés alá mehetne minden holmim, viszont egy tényleg kis válltáskát is szeretnék magammal vinni, telefonnak/iratoknak/pénztárcának, ami rajtam is maradna utazás közben. Ezt így lehet?

A légitársaságok oldalain nem igazán találtam erről információt, csak néhány cikkekben olvastam.



2022. nov. 12. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Hivatalosan nem, de lehet nem szólnak érte.
2022. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Turkish Airlinesen lehet, Wizzairon nem.

Túrista osztályon nem lehet, businessen lehet.

Melyik légitársasággal utazol és milyen osztályon?

2022. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Átszálással, így Wizzair és Ryanair, turistaosztály.
2022. nov. 12. 22:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ma utaztam ryanairrel és a hátizsák mellett vittem egy laptoptáskát is. Semmit nem szóltak.

Ez kicsit attól is függ, hogy milyen kedve van az alkalmazottnak vagy mennyire kell sietniük.


Ha szívóznak és be tudod gyömöszölni a kézipoggyászba a beszállás idejére, akkor az úgy már jó.

2022. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ryanair kis méretű válltáska+ egy nagyobb, de az általuk megszabott méretnek megfelelő szabályos volt.
2022. nov. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Iratok, pénztárca, teló, ezek nekem mind elférnek a zsebeimben, gondolom neked is. Ráadásul nagyobb biztonságban is vannak.
2022. nov. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez személyzettő függ. Ferihegyen úgy mentünk, hogy volt nálunk egy-egy hátizsák, plusz még a mamánál egy retikül. Párizsban példúl monták a mamának, hogy kézitáskát nem viheti föl külön, be kellett gyöszülnie a hátizsákba a retikült.
2022. nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen plusz táskát? Hasitasi nem gond. De egy tipikus női ridikül amibe elfér két heti élelem, 5 váltás téli ruha plusz a gyerekeknek is 1 hétre ruha és a tankönyveik, na az nem mehet. :D
2022. nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
54%
#8 Jó kedvem lett attól amit írtál 😂
2022. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes kézipoggyász hivatalosan minden fapadosnál csak egy darab lehet. Elvben még egy övtok, vagy fényképezőgép a nyakadban sem lehet rajtad, mert az már plusz egy csomagnak számít és feláras. Elvben laptopot sem vihetnél külön, mert akkor csak az lehet a kézipoggyászod, semmi más.

Gyakorlatban előfordulhat, hogy nem szólnak érte, de ez nagyon függ attól épp mennyire fáradtak, leterheltek, jó kedvűek, vagy épp zabosak. Ha szólnak, akkor minden ilyesminek el kell férnie vagy a táskádban, vagy a zsebedben. Ha nem tudod eltenni, amikor szólnak érte, akkor reptéri árazással számolnak érte felárat - amire általában utaznak a földi kiszolgáló cégek, tehát érdekeltek benne, hogy minél több pótdíjat beszedjenek.


Ha csak egy lapos, nyakba akasztós telefon+irat tartó, akkor tedd be pulcsi/kabát alá, ahol nem látszik, vagy vágd zsebre. Ami a zsebedben van, az nem plussz csomag, hanem a ruházat része. Van aki emiatt direkt hatalmas zsebű kabátban/mellényben utazik.


Ha már a gépen vagy, utána már annyi külön táskában tartod a cuccaidat, ahányban akarod. Csak amíg a beszállításon átmész, addig kell egy táskában elférned.

2022. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!