Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Étrendkiegészítőket fel lehet...

Étrendkiegészítőket fel lehet vinni a repülőre?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy olyan betegségem van, amire nincs ellenszer, csak az immunerősítést tudta javasolni az orvos, a lényeg, hogy jelenleg rengeteg étr.kiegészítőt fogyasztok, mind tabletta, csepp, oldat stb. formában... ezek felvihetők a repülőre? főleg, hogy az oldatok pl meghaladják a 100 ml-t..

(Úgy tudom, csak receptre felírt gyógyszerek mehetnek fel? ezek pedig nyilván nem vénykötelesek.)


2022. dec. 6. 00:36
 1/8 A kérdező kommentje:

ja és nem lenne sok cuccom, így kézipoggyászra gondoltam.

De ha bőröndben felvihetőek, azt is írjátok meg.

Köszönöm, menni fog a zöld kéz!

2022. dec. 6. 00:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyadék 100 ml felett kéziben nem mehet, csak feladottban.
2022. dec. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A supervisor dönthet úgy, hogy elengedi neked, de én a helyedben nem kockáztatnék, és inkább a feladottba tenném a nagyobb folyadékot.
2022. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BeefEater ***** válasza:
100%
Ha van feladottad, akkor menjen abba és kész. Ha nincs, az orvosod írjon egy papírt róla, hogy ez kell neked, sorolja fel mindegyiket és azzal elvileg át kell engedniük. Ez csak a folyadékokra (a gélek is annak számítanak) vonatkozik, tablettát és port annyit vihetsz, amennyit akarsz.
2022. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Probald kiadagolni valamibe ezeket. Nekem mindig szekletlazitokkal kell utaznom, dulcosoftot vagy paraffin olajat szoktam kiadagolni max 100ml tartalyokba.. ) sose szoltak meg erte. A szilard tablettak/zselekapszulak se erdeklik a secusokat.
2022. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, nem tudom mikor utazol, de ha van meg elotte idod vasarolni/netrol rendelni, akkor lehet kapni ilyen par ml tartalmu ures illoolaj tartalyokat, vagy ures szemcsepp tartalyt stb. Ilyesmiket rendelnek netrol, es azokba attoltogetnem. Lehet kapni ures par ml-es parfum tartalyt, abba is viheted ezeket..
2022. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
Nem vihető fel semmi folyadék, ami 100ml feletti kiszerelésben van. Még akkor sem, ha a 200ml-es üveg alján van 1 pici, azt is többnyire elveszik. Vitás esetben az van, amit az ottani mond, vagy nem utazol. Gyúlékony folyadékokat, géleket (parfüm, alkohol, benzin,stb) meg mennyiségre tekintet nélkül vesznek el. Biztos van olyan orvosi papír, amire az adott gyógyi felvihető, de a táplálékkiegészítő nem az a kategória.
2023. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó. Nem igaz a parfüm elvétel, arra is a 100ml szabály vonatkozik.
2023. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!