Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Amikor éjjel megérkezik egy...

Amikor éjjel megérkezik egy repülőgép Ferihegyre és teszem azt, reggel máshonnan fog indulni, akkor a hajnali taxizást nem pilóta végzettségű is megteheti?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 05:44
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, de előfordul.
Nem.
17 szavazat
 1/10 qkker1 ***** válasza:
62%
Hogyne, Pistike is vezetheti!
2023. febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Várjatok, én nem is értem a kérdést. A repülőgépet akarják eltaxizni?
2023. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Laikusok továbblapozhatnak.
2023. febr. 3. 08:22
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi? Milyen laikusok? Én komolyan nem értem, hogy miről van szó🤨
2023. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem történik. Ha ilyen lenne már az összeslégitársaság csődbe ment volna. Amúgy repülőt csak pilóta vezethet. Minden körülmények között.
2023. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában oda állnak be, ahonnan reggel indulnak. Ha pl schengenből jön az esti járat és nemschengenbe megy reggel, akkor a B oldalra áll és az érkezőket buszoztatják.

Ha mégis mozgatni kell a gépet, akkor vagy pilóta gurul (ez elég ritka) vagy átvontatják. Ilyenkor egy szerelő szokott ülni a gépen, hogy szükség esetén tudjon fékezni, de nem vezeti a gépet.

2023. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 qkker1 ***** válasza:
98%

"Várjatok, én nem is értem a kérdést. A repülőgépet akarják eltaxizni?"


Taxizásnak mondják, amikor a várakozóhelyre gurul a gép.

2023. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
53%
Nem.
2023. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondoltál, hogy egyik pozícióról áthúzzák a gépet egy másikra, akkor rossz a kérdésed. Ezt a műveletet nem önerőből végzi a gép, hanem push back jármű segítségével, amihez a gép kezeléséhez érvényes engedéllyel rendelkező járművezető kell. Ilyen esetben nincs pilóta a gépen.
2023. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Általában meg szoktak kérni egy utast, akinek amúgy is arra van dolga és az átviszi a gépet.
2023. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!