Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ilyenkor az egészet megkapom...

Ilyenkor az egészet megkapom vagy csak a költségeimet térítik meg?

Figyelt kérdés
Ugye van ez a jogszabály (261/2004/EK) ami kimondja, hogyha nem európai Uniós országból repülök EU-s országba, 1500 kilóméter alatt, akkor 250 euró kárpótlásra vagyok jogosult. Ekkor az egész összeget megkapom vagy csak azt az összeget, amit a késés miatt mondjuk kajára költöttem?

2023. márc. 4. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Önmagában azért, EU-s országba repülsz, nem vagy jogosult kárpótlásra. Az ugye nem kár, hogy az EU-ba visznek. :D

Ha valami miatt jogosult vagy 250 euróra, akkor annyira vagy jogosult. Hogy megkapod-e, az egy teljesen másik kérdés, de járni jár.

Ettől független az, hogy talán két óra késés felett kell biztosítani kaját. Vagy adnak valami utalványt (ez szerencsésebb eset, mert nem tudják utólag elsunnyogni), vagy utólag beadod a számlát.

2023. márc. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 250 eurós kártérítésen felül kötelesek a költségeidet is fizetni: szállás, reptéri transzfer, kaja

Nekem a legutóbb a légitársaság biztosított szállást (reptéri hotel) és adtak egy vacsora utalványt, így nekem költség nem merült fel, de a kártérítést megkaptam teljes összegben

2023. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!