Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A wizzair semmi személyes...

A wizzair semmi személyes dokumentumot nem kér a repülőre való online becsekkolás során?

Figyelt kérdés
Véletlenül rossz e-mail címre küldtem utitarsamnak a foglalást visszaigazoló kódot, de a két személy neve ugyanaz. Így lényegében el tud repülni a repjeggyel az illető, mert az nincs személyihez kötve? Lemondani meg módosítani nem tudja, mert a fiókomhoz nem fér hozzá, de becsekkolni be tud.

2023. márc. 31. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el tud utazni az illető, de azért ennek szerintem kicsi az esélye.
2023. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem is fog kelleni később sem a személyi/bármi okirat szám? A történet másik része, hogy akivel utaznék és (feltehőleg) akinek elküldtem nem is magyar, szóval minimum 5-6órát kellene ahhoz is utazzon, hogy elérjen a reptérre és használja a jegyet.
2023. márc. 31. 18:25
 3/7 BeefEater ***** válasza:
100%

Foglaláskor csak egy nevet kell megadnod. Check-inkor kell megadnod az útlevél (vagy személyi igazolvány) számát amit használni fogsz utazáskor. Beszálláskor fogják csak ellenőrizni az iratokat (kivéve, ha az utasra extra szabályok vonatkoznak, pl vízum).

Ha két Kis Pista nevű ismerősöd van és a rossznak küldted el a foglalási adatokat akkor elvileg ő is utazhat.


Nem tudom a Wizznél ez hogy van, de a legtöbb légitársaságnál előre megadhatod az útlevél adatokat (akkor is, amikor amikor az utasfelvétel még nem nyílt meg) és legtöbbször a már megadott adatok ismerete nélkül nem lehet módosítani.

2023. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Schengenen belül nem kell megadni semmit, de ennek nincs jelentősége, mert az illető meg tudja adni a saját adatait is ha Schengenen kívülre utazna. A jegy csak a névre szól, ha az egyezik, akkor tud utazni.
2023. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

A magyarok többsége életében nem ül repülőre. Sőt, annyira sötét, hogy ha beesne a postafiókjába egy kinyomtatott repülőjegy aranyszegélyű borítékban, nem tudná, mit kezdjen vele.

Ez számodra jó hír, mert azt jelenti, nincs veszély, senki nem fog lecsapni a naaagy lehetőségre és elutazni valahova, ahova amúgy sem akar menni.

A másik oldalon ha akarNA, akkor nem sok akadálya lenne: kinyomtatná a beszállókártyát, átmehetne a szekun, sőt ha a repülőre elsőként szállna fel, még a kedves barátodat hátra is hagyná a légitársaság.

De mint már mondtam, közelítsd meg racionális módon a problémát, és ne görcsölj ezen.

2023. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

@BeefEater

Online c/in-hez nem kell megadni semmit. (Schengenen belül)

2023. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, közben én is olvastam, hogy Schengenen belül nem kell egyéb adat. Remélem, hogy egy repjegy miatt nem éri meg az illetően elutazni Budapestre, hogy onnan egy olyan repüljön ahova szállása sincs, mindezt egy héten belüli indulással. Lehet tényleg csak túlpörögtem.
2023. márc. 31. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!