Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van aki már utazott az Austria...

Dééé85 kérdése:

Van aki már utazott az Austria airlines géppel kutyával?

Figyelt kérdés

Megvettétek simán a repjegyet majd elküldtétek a kitöltendő ívet a kutyáról és ennyi az egész? Kis chihuahuáról van szó, szóval feljönne velem a gépre.

Csak nem szeretnék problémát később, miután már megvettem a repjegyet, ezért próbálok információt gyűjteni.



2023. ápr. 24. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mihelyt megvan a foglalásod, fel kell hívni a légitársaságot és a booking kódoddal foglalni kell pet-in-cabin helyet is. Érdemes gyorsan befoglalni a vásárlás után, mert a helyek száma véges és ha már mind elkelt, akkor baj van. Lefoglalt PETC hely nélkül hiába van kifizetett jegyed, nem viheted föl a kutyát. Megfelelő, a légitársaság által előírt méretű és jellegű hordozóval kell rendelkezned és nem csekkolhatsz be online, oda kell menni a pulthoz, ahol ellenőrzik a hordozódat és az állat EU passportját (oltásokat) valamint akkor kell kifizetned a PETC díját. Az állat a hordozójával együtt nem lehet 8kg-nál nehezebb, az utazás során az előtted lévő ülés alatt kell elhelyezni (jó, ha nem merev műanyag) és nem veheted ki a hordozóból. Attól függően, hogy hova utazol, nézd meg a célország beviteli szabályait is!
2023. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Én azt szoktam csinálni, hogy amikor kinézem a konkrét járatot, fölhívom az Austriant, hogy van-e szabad PETC hely. Ha átszállásos az út, akkor mindkét gépre. Ha van, rögtön megveszem a jegyet, majd azonnal visszahívom őket, hogy befoglaljam az állat helyét. A kisállatot csak akkor viheted föl, ha van PETC foglalasod, azt viszont csak az érvényes és kifizetett jegyed foglalási kódjára igényelheted extra szolgáltatásként. Ha gyorsan lezavarod az ügyet, kicsi az esély hogy pont elvigyék előled a helyet. Nincs sok, már nem emlékszem, összesen kettő vagy négy pet hely van egy járaton. Tehát ezt mind meg kell csinálni, nem lehet csak úgy odamenni érvenyes jeggyel sem, hogy itt a kiskutyám, viszem magammal kézipoggyászként. Nem viszed. Nem kézipoggyász.

(Ugye tudod, a nyomtatványon beikszeled, hogy fegyelmezett és nem ugat ha rászólsz)

2023. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Na, megnéztem neked. Az összes Lufthansa csoporthoz tartozó járaton, így az Austrian Airlines esetében is gépenként 2, azaz kettő kisállat hely van az utastérben. Nem azért mert nem férne el több, de csak ennyit engednek. Ezért érdemes a jegyvásárlas előtt érdeklődni és utána gyorsan foglalni
2023. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Nem
2023. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

“jó, ha nem merev műanyag”


Nem is lehet kemény műanyag, ez még fontos. Puhafalú hordozó kell, merevvel nem viheted fel a fedélzetre.

2023. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaz, így precíz
2023. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na most akkor mire jutottál? Sikerült elrendezned?
2023. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igaz már sok idő eltelt.

Nos, kinéztük a repjegyet, találtunk magyar tel.számot az Austria airlinesra, így felhívtam őket, le lett checkolva, hogy azon a járaton van e szabad Pet hely, majd le lett foglalva a repjegy. Reptéren is simán ment minden.

jan. 7. 04:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor örülünk!
jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Corsica13 válasza:

Szia!

Azt megkérdezhetem, hogy mennyibe került a kutya jegye? Annyi mint nekünk, esetleg kevesebb/több?

Köszi

márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!