Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanair fedélzetre vihető...

Gd628 kérdése:

A Ryanair fedélzetre vihető poggyászt centire pontosan ellenőrzik?

Figyelt kérdés

Néhány héten belül készülünk repülni a Ryanair-el, kérdésem az hogy a megadott 55*40*20 cm-es kézipoggyászt centire pontosan mérik a beszállás előtt? Olvastam hogy be kell tenni egy mérő ketrecbe. A ketrec teljesen méretpontos vagy hagynak rà 1-2 centit?

Nekünk mindkét (kínai) bőrönd 20 centis oldal 21-21,5 cm üresen. A többi hosszabb oldal belefér a megadott méretbe. Lehet már ebből is probléma?

Van egyáltalán olyan merev falú bőrönd aminek a külső mérete pont 20 centi vagy kisebb? Ez egy sima kínai bőrönd tényleg, de eddig célnak megfelelt belföldön.


A márkásaknál ez megoldott (Samsonite, American Tourister) vagy ott is benne van 1-2 centi eltérés is akár? Köszönöm szépen a segítséget!



2023. máj. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában szemre nézik, aztán ha látják, hogy túl nagy, lemérik. Én általában egy pár centivel nagyobb táskával szoktam utazni, de oda figyelek arra, hogy puha falu legyen, hogyha mégis lemérik, össze tudjam nyomni. Eddig egyszer mérték le és mivel össze tudtam nyomni, ezért nem kellet fizetnem.
2023. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszer utaztam már ryanairrel és sosem nézték vagy mérették le a bőröndömet.Egyébként normál kabin kisbőröndöm van szerintem tuti egy ket centivel nagyobb mint amit foglalásnál kiir az oldal.Nem volt ezzel sosem problémám.
2023. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem szokták nézni, csak ha nagyon feltűnően nagyobb.

De néha rájuk jön, hogy szivatásból mindenkiét megnézik.


Ha be tudod gyömöszölni a keretbe, akkor jó.

Ha jól emlékszem a ryan ketrecén 40x55-ös a nyílás, tehát ha a 20 centi helyett 21, az nem feltűnő.


Nekem egyszer volt, hogy a kerekektől nem fért be a ketrecbe, fel kellett adatnom, ami kb. annyiba volt mint maga a repjegy.

2023. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én az utóbbi 2 hónapban 4-szer repültem és azt tapasztaltam, hogy ha megcsinálod otthon az utasfelvételt, akkor kb. rá se néznek a táskádra.
2023. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az auchanban árulnak kifejezetten ryan és wizz méretű böröndöt.
2023. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze, igaz, sok helyen lehet kapni ilyen bőröndöket, amire rá van írva hogy Wizzair vagy Ryanair kompatibilis vagy hogy 50x40x20 cm. Nekünk is ilyen van szerintem, sima kínai 15-20 ezer forintos bőrönd, az elején ott volt rajta a címke szinte az összes légitársasággal felsorolva.

De nem ez a lényeg. Hanem hogy van rajtam kívül olyan elvetemült aki le is méri mérőszalaggal a valós méretét a bőröndnek? :D Vagy elég hogy ha rá van írva vásárláskor hogy 55x40X20 és akkor higgyük el hogy az pont annyi? Mert szemre nyilván nem tűnik fel 1-2 de még lehet 3 centi eltérés sem, ha körülbelül stimmel a méret.

2023. máj. 15. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
1-2cm-el ha magasabb vagy szélesebb, senki nem fogja megnézni. Leginkább a puha falú gurulósokkal szokott gond lenni amit agyonpakolnak mindennel,illetve azon kívül visznek még vagy 2 hátizsákot, de maga a 20cm-es mélység (vannak bővíthető bőröndök) ne haladja meg a 25cm-t és akkor simán el fog férni csak biztosan priority jegyetek legyen.
2023. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!