Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair gépre mekkora babakocs...

Wizzair gépre mekkora babakocsit lehet vinni?

Figyelt kérdés

Októberben tervezünk utazni az akkor 10 hónapos fiunkkal. Olvastam a honlapon, hogy lehet babakocsit vinni, aminél csak azt adják meg, hogy összecsukható legyen, méretet nem jelöltek meg. Akkor bármekkora lehet? Egy Cybex Balios babakocsink van, viszonylag nagy összecsukva is, ezért aggódom.

A másik pedig, hogy ha csak a 2 év alatti gyerek jegyét veszem, amivel az ölemben ül, akkor is lehet autós hordozót is vinni, csak szintén le kell adni beszállás előtt? Mert anélkül nehézkes lenne az eljutás a reptérre.

Sajnos nem babakocsiba rakható, külön működnek.


2023. máj. 17. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

"Ha az elhelyezéséhez külön ülőhelyet vásárolt, a fedélzetre felvihet egy beépített biztonsági övvel ellátott, hátrafelé néző autós gyermekülést. A gyermekülésnek rendelkeznie kell egy retesszel, amely lehetővé teszi az ülőhelyhez tartozó biztonsági övvel való megfelelő rögzítést.


A külön megvásárolt ülőhelyért a normál viteldíjat kell megfizetni a foglalás során"

2023. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

"A csecsemővel utazó felnőtt magával viheti a baba utazásához szükséges kellékeket (de babakocsit és bölcsőt nem vihet a fedélzetre).


A babakocsikat és a kerekesszékeket az egyéb poggyászokkal együtt fel kell adni. A szállítás akkor ingyenes, ha az eszköz használója az utasok között van. Ha azonban nincs gyermek vagy csecsemő az utasok között, ezek a tárgyak feladott poggyászként, külön díj ellenében szállíthatók."

2023. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezt pedig az utazomajom oldalon találtam:


"WIZZ Priority-vel a kis méretűre (legfeljebb 55x40x23cm) összecsukható babakocsikat a fedélzetre is felvihetitek. WIZZ Priority nélkül, csak abban az esetben, ha van szabad hely a felső csomagtárolókban. Amennyiben nincs elég hely a fedélzeten, úgy ezeket a kicsire összecsukható babakocsikat is a raktérben fogjuk ingyenesen elszállítani."

2023. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs méretkorlát. 3in1 batár is felvihető, sőt olyan kocsi is, ahol az ülés és a váz nem csukható össze egyben, csak külön-külön.

Annyi hogy ilyenkor szólni kell és két külön szalagot raknak rá.

Gyerekülést/hordozóz is feladhatsz. Mi mondjuk sose utaztunk úgy, hogy mindkettő lett volna nálunk, így nem tudom hogy ilyen esetben mennyire kekec a wizzair.

"Mert anélkül nehézkes lenne az eljutás a reptérre."

Vajon 10 hónaposan belefér majd még? Nekünk addigra kinőtte.

Taxiban egyébként nem kötelező az ülés. Nyilván biztonságosabb vele.

2023. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy ez már évekkel ezelőtt volt, de én 3 hónapos gyerekkel utazva, külön jegy nélkül felvihettem a hordozót, és a mellettem lévő ülésre bekötöttük.
2023. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
2023. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én felhívnám őket a jegyvétel előtt, mondjàk meg most mi a policy erre, úgy is állandóan változtatnak valamit.
2023. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én októberben utaztam egy 4 hónapossal. Kötelezően kellett venni a babának is jegyet, de nem volt saját helye, hanem az ölemben ülhetett, az én övemhez csatoltak egy pici baba övet, úgy volt bekötve. A babakocsit nem méregették, hogy mekkora, a repülő tövében ott kellett hagyni összecsukva, feldobták a gép aljába, amikor leszálltunk, akkor meg ugyanígy ki. Lehet külön autós ülést is vinni, azt is ilyenkor ugyanígy ott kell hagyni a babakocsi mellett beszálláskor. Minden ilyen baba cuccra a becsekkolásnál (ahol fel lehet adni a bőröndöt is), tesznek egy szalagot és lehet tovább vinni a reptéren. A babának lehet vinni vizet, tápszert, én fejt anyatejet is vittem a repülőre korlátlan mennyiségben, ott nem számít a max 100 ml, csak külön kell tenni, hogy ez a babáé.
2023. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!