Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair ingyen jegyekből van...

Ryanair ingyen jegyekből van a fiaméknak, holnapra szólnak. Nem tudnak elmenni, hogyan kell lemondani, lesz-e fizetési kötelezettség, mi lesz, ha le sem tudjuk mondani? Mindent csak angolul találok, és sajnos nem értem.

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítségemre lesztek! Kérlek írjátok meg a hozzászólásotoknál, hogy hozzáértők vagytok, vagy véleményt nyilvánítottatok a megérzésetek alapján, vagy az angol nyelvű weboldalról fordítottátok a választ a kérdésemre. Minden hozzászólást köszönök előre is!

2012. febr. 20. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
azt a pent mar buktatok, mert azert illeteket miegymast azt gondolom kellett fizetni..nem mennek el es buktak a jegy arat.
2012. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azokat az ingyenjegyeket úgy osztogatták ha jól tudom. Ha eddig nem fizettetek semmit nem kell lemondani, egyszerűen nem mennek el, és nem történik semmi.
2012. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmiféle kötelezettség.

Mellesleg bár a jegy ingyen volt, de például a csomag feladásáért külön kell fizetni, ami 10 ezer forint darabonként. Ez sajnos nem vicc. Az ilyen járulékos költségek miatt éri meg nekik, hiába olcsó a jegy, vagy akár ingyen is van, de ez csak a mézesmadzag.

Én is majdnem "elutaztam" oda-vissza 6 ezer forintért, aztán a foglalás során előjöttek a jegy árának többszörösét kitevő plusz költségek, és hagytam az egészet a 'csába.

2012. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Akkor nem járhatunk úgy, hogy mivel nem utaznak el, és le sem mondták, így egyszer csak kiszámláznak valamit?
2012. febr. 20. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:

A jegy ingyen van vagyis 0 forint.Ha elmentek volna akkor kellett volna még 3 költségeket fizetni pl: csomagdíj, vagy biztosítás,és egyéb reptéri díjak.

Mivel nem utaztak el,így nem is éltek ezekkel a lehetőségekkel.Annyi történik csak,hogy a gépen marad pár üres hely.(de még az is lehet hogy nem maradt üres hely,mert az utolsó pillanatban is el tudják adni)

Így hogy nem utaztak nem történik semmi.Nem kell fizetni semmiért,hiszen igénybe sem vettétek.

2012. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
javítok* nem 3 hanem + költségeket fizetni.
2012. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Semmi sem történik. Nem kell semmien illetéket ilyen olyan díjat fizetni csak ha biztositást kötsz vagy feladod a csomagod. Ez a jegy igazából egy hátizsákos egynapos turához jó,nem egy egy hetes nyaraláshoz. Ha egy hátizsákot a hátadra kapsz teljesen ingyen utazhatsz.
2012. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én is majdnem "elutaztam" oda-vissza 6 ezer forintért, aztán a foglalás során előjöttek a jegy árának többszörösét kitevő plusz költségek, és hagytam az egészet a 'csába."


Miféle plusz költségek?? Persze bejelölsz minden extrát ne csodálkozz ha drága lesz a végösszeg. :-)

Elsőbbségi beszállás meg feladott poggyász és egyebek nélkül prímán meg lehet lenni és akár több napra is elutazni. Foglalási díjat se feltétlen kell fizetni.


Szóval 6000-ért de még 2-3-4 ezerért is rengeteg út van oda vissza.


A kérdésben említett ingyenjegy pedig valóban ingyenjegy volt, nem kellett rejtett költségeket fizetni az ingyenesség mellé (az extrákért kell, de az nem kötelező!)

2012. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!