Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Poggyászcímkét a repülőtéren...

Poggyászcímkét a repülőtéren adnak a feladott poggyászhoz, vagy még itthon készítsem el? Cigarettát mennyit lehet kivinni az országból és kéziben vagy feladottban kell szállítani?

Figyelt kérdés
Először fogok repülni és ezekkel nem vagyok tisztában. Ryanair-rel megyek Dublinba Budapestről.
2013. szept. 22. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

"Poggyászcímkét a repülőtéren adnak a feladott poggyászhoz, vagy még itthon készítsem el? "


Hogy mivan? Otthon? :D Ugye nem komoly a kérdés...? :O De ha igen, akkor nyugi, ott fogják a reptéren nyomtatni és rátenni.

Ha ryanairrel mész akkor külön kellett fizetni a poggyászért, az alap jegyárban ez nincs benne. Remélem tudtad, mert ha a reptéren kell fizess érte az jóval többe kerül, ha nem vetted meg előzetesen az interneten keresztül.

2013. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cigit pedig mindegy, hogy kéziben vagy feladottban szállítod és korlátlanul vihetsz KI az országból, lévén az a Magyar államnak is csak haszon ha innen viszik ki nagy tételben a cigit, szóval nincs ilyen korlát. ELLENBEN nem vihetsz BE Dublinba akármennyit de nem tudom a pontos szabályt. Pl. Angliába talán 4 csíkot lehet legálisan vinni. Azaz kivihetsz 10-et is Magyarországról, ott lehet veled akár még a repülőgépen is, de amikor belépsz Angliába akkor ott már legálisan csak 4 lehet nálad. Persze csempészhetsz többet, de az már a bűncselekmény kategória.
2013. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fizettem külön poggyászért szóval azzal nem lesz gond. csak azt nem tudtam, hogy a poggyászcímkét akkor ott adják-e, de köszönöm a válaszokat. :) a cigire a csíkot kartonnak értetted ugye? egyébként nem akarok sokat kivinni magammal csak pár dobozzal...
2013. szept. 23. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Karton igen. Pár dobozzal tuti nem gond.
2013. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kiflitolvaj ***** válasza:
Ez az angliai 4 csik hulyeseg. Olvass utana, mielott tanacsokat adsz. Szemelyes fogyasztasra es ajandekba korlatlan mennyisegben lehet vinni, de 4 csik felett a vamos kerdeseket tehet fel az utazasi es dohanyzasi szokasaidrol. Celszeru a keziben vinni, mert Ferihegyen eloszeretettel lopkodnak ki a feladott borondbol es leginkabb cigire utaznak. En acel kabellel szoktam korbetekerni es speci lakattal lezarni a borondot, aztan befoliaztatom. Ez a repteren most 2500 Ft, de a vecsesi bevasarlokozpontoknal a Praktiker elott szoktak lenni borond foliazok egyVitoval, naluk 1000 Ft alatt van. Ha kocsival mesz a repterre, akkor jo esellyel utba esik. En igy szoktam, tolem meg nem loptak, de tobb ismerosomtol igen, volt akinek siman kivagtak a borondjet, ugyhogy egy egyszeru borond lakat sem feltetlenul eleg.
2013. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kiflitolvaj ***** válasza:
Vonalkodot ragasztanak a borondre a check in-nel, de ha ugy jobban erzed magad, akkor tehetsz ra otthon is valamit, en soha nem szoktam.
2013. szept. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!