Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Svájcba szeretnék utazni...

Svájcba szeretnék utazni repülővel. Szükséges útlevél az utazáshoz, vagy elegendő a személyi igazolványom?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, bár ebből még mindig nem teljesen világos a dolog.
2013. dec. 6. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan nem világos neked?? pedig le van írva feketén-fehéren..


"' A magyar állampolgárok érvényes magyar személyazonosító igazolvánnyal beutazhatnak az Európai gazdasági Térség országaiba, illetve néhány EGT-n kívüli európai országba is. A legtöbb országban bármilyen formátumú személyazonosító igazolvány megfelelő, azonban néhány állam csak a 2000. január 1. után kiállított, kártyaformátumú személyazonosító okmányt fogadja el."


" Az ún. schengeni térség 2011. december 19-től már 26 tagot foglal magában:

az Európai Unió 27 tagja közül 22 országot (Ausztriát, Belgiumot, Csehországot, Dániát, Észtországot, Finnországot, Franciaországot, Görögországot, Hollandiát, Lengyelországot, Lettországot, Litvániát, Luxemburgot, Magyarországot, Máltát, Németországot, Olaszországot, Portugáliát, Spanyolországot, Svédországot Szlovákiát, és Szlovéniát),

az EGT tag Norvégiát, Liechtensteint és Izlandot,

valamint Svájcot. "


"A svájci határokon 2008. december 12-én szűnt meg a személyi ellenőrzés (az áruforgalmat továbbra is ellenőrzik"


Kiemeltem neked.. így már csak világos lesz...

2013. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehetett volna kedvesebben is, de azért köszi.
2013. dec. 6. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, én nemrég repültem Baselbe, és egyáltalán nincsen útlevelem.
2013. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!