Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az európából amerikába tartó...

MrPifta kérdése:

Az európából amerikába tartó gépek nyugat vagy észak felé mennek?

Figyelt kérdés

Láttam egy rajzot, ami szerint kicsit észak felé kanyarodnak, majd délnek. Nem pedig teljesen északnak. Erre miért van szükség?

[link]

És Ázsia felé miért nem mennek északra?



2013. dec. 7. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogos a kerdes, de az USA fele nyugatra mennek es Azsiaba is azert nem a sarkkoron keresztul mert igy ha valami gaz van akkor le tudnak szallni egy kozbe eso repteren, a sarkkoron tul meg nem nqgyon van civilizacio.
2013. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
a masik meg a nap miatt van:) reggelrol nyugat fele indulnak hogy meg hosszabitsak a napot este meg kelet fele hogy roviditsek az ejszakat
2013. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Europabol az USA-ba kelet fele? Az erdekes lenne..
2013. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olyat is hallottam, hogy azért repülnek egy kicsit északra fel, hogy a lehető legtöbb ideig szárazföld felett legyenek, mert ha baj van, legyen a közelben leszállásra alkalmas terület.
2013. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, a repülésnél mindig igyekeznek a lehető legtöbbet szárazföld felett lenni.
2013. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a repülőgép a lehető legrövidebb úton megy, amit egy gömbfelületen, mint a Föld az ortodróma jelöl ki. Nyilván ez a leggazdaságosabb útvonal. Ez persze egy ilyen erősen torzított síkvetületi térképen, mint amit linkeltél, nem látszik rendesen, de ha megvan mondjuk a Google Earth program, akkor a vonalzó eszközzel nagyon szépen látszik a dolog. Semmi köze a dolognak a szárazföldhöz, a lényeg, hogy jusson eszünkbe, a Föld gömbölyű.
2013. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Értelemszerűen a repülőgép a lehető legrövidebb úton megy"


Azért nem egészen. Nézegesd picit a flightradar24.com-ot. Már csak az országhatárok is bezavarják picit az egyenesben haladást, a biztonsági szempontok (lehetőség szerint minél többet szárazföld fölött lenni) pedig szintén némiképp bezavarnak. Persze irreális kerülőt egyik miatt se csinálnak


Az viszont teljesen igaz, hogy a linkelt kép leginkább a Föld gömb alakja miatt lett ilyen. Én mobilról először nem láttam a képet.

2013. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!