Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repjegyen felül még mennyibe...

A repjegyen felül még mennyibe fog ez nekem kerülni?

Figyelt kérdés
Nézegettem olcsóbb repülőjegyeket Milánóba és találtam is 6-8 ezerért, de ezen felül még mennyibe fog fájni mindennel együtt? Gondolok itt ilyesmikre hogy reptéri illeték, stb. (poggyász nincs mert még aznap este jönnék vissza) Nem vagyok képbe, hogy hogy működnek a dolgok. Tehát ha oda-vissza 10-10E a jegy pluszba még mennyit számoljak rá össz.?

2015. jan. 16. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha neked csak az kell ami oda van írva, szóval, hogy felszállhatsz a gépre, akkor nem kell többet fizetni. De nyilván ha van extra igényed ott be kell jelölni és ki fogja írni az árat. A buktató ott szokott lenni, hogy a jóember nem olvassa el a kisbetűs részt. Nem nyomtat beszálló kártyát, túl nagy a csomaga, stb stb és amiatt lehúzzák az embert. De ha te mindent betartasz akkor nem lehet gond és az annyiba fog kerülni.
2015. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A wizz és ryan járatokon szoktak lenni ilyen pár ezer forintos utak. Nincs benne semmi csali, azok már a teljes árat mutatják.


A reptéri transzfer szokott még pénzbe kerülni, hiszen a fapados repülőterek a városon kívül vannak. Ezek jellemzően 10-15 euró körül vannak.


Egyébként én a helyedben nem csak egy napra mennék. Teljesen kidobott pénz. Indulás előtt órákkal vissza kell indulnod, tehát konkrétan csak 1-2-3 órád marad a városban. Ennek nincs értelme. Ha nagyon nem akarsz fizetni a szállásért, akkor is inkább két napra menj. Szombat reggel ki, nézelődsz, este elmész szórakozni, étterembe, moziba, valami. Aztán ha meguntad és kezdesz fáradni, akkor kimész a reptérre és a vasárnap reggeli géped előtt a reptéren alszol. És így máris legalább egy teljes szombati napod lett. De ha kibírsz egy napot alvás nélkül, akkor megcsinálhatod szombat reggel-vasárnap este menetet. És akkor legalább jól szét tudsz nézni, ha már ott vagy.. De egyébként a legolcsóbb hostelek azért 15-20 euróért már vannak.


Ja egyébként kézipogyit azt vihetsz ingyen. Én mindig amikor utazok egy heti cuccom elfér a hátizsákomban.

2015. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" Egyébként én a helyedben nem csak egy napra mennék. Teljesen kidobott pénz. Indulás előtt órákkal vissza kell indulnod, tehát konkrétan csak 1-2-3 órád marad a városban. Ennek nincs értelme."


Nem értek egyet. Én voltam már így és akkor kora reggel ott voltam, késő este jött vissza a gép, úgyhogy bőven elég idő volt várost nézni. Több mintha ott aludtam volna, mert akkor úgyse kelek olyan korán és úgyse járom a várost estig.


Amúgy a kérdésre: ehhez a kaját, belépőket meg ilyesmit számold hozzá. Mi pl finom pizzát és fagyit vettünk Milánóban. De ez egyén függő, hogy ki mire költ!

A reptéri illeték viszont a jegyár része, azzal nem kell külön foglalkozni. Sokan mentünk régebben száz forintos jeggyel is Milánóba. Mostanság ennél jóval drágább, sajnos, de pár ezer forint körül talán most is meg lehet oldani.

2015. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég sokat utazok. Persze minden uticél más és más, de..


Ha 9-kor leszáll a géped egy fapados reptéren, onnan általában 1-1,5 óra az út a városba. Szóval kapásból 11-re vagy a város egy random pontján. Megebédelsz, mert már mégiscsak ebéd idő van. Szóval olyan 12 körül indulsz neki csinálni bármit. Ha a géped este 8-kor indul vissza, akkor 7:30 kapuzárás. Ha ismered a repteret és tudod a járást, elég kimenni 7-re, de felteszem nem ez a helyzet. Szóval ki kell érnie legkésőbb 6-ra. Ahhoz hogy 6-ra kiérjen a reptérre, ugyebár ugyanazzal a busszal el kell indulni 4:30-kor. Namost ha a városban elkolbászolt a busz indulási pontjától, akkor oda vissza kell érnie, mondjuk 30 perc metróval. Tehát 12 és 4 között van ideje várost nézni.


Ez csak egy lehetséges általános eset. Nyilván ha hajnal 4-re ér a gép és csak éjfélkor indul, akkor több az ideje. Mégis, általában ez inkább úgy néz ki ahogy én leírtam.

2015. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiktív példád hülyeség, már bocs. Bár olyanon is voltam, de nekem 2-3000 forintot az a néhány óra is megért.


Többségben viszont olyanon voltam, hogy 8 körül már leszállt a gép, 9 re már városban voltam, vissza pedig késő este jött a gép, úgyhogy tényleg bőven elég idő volt. Milánóban így többször voltam, de Londonban is jártunk így kirándulni. Képzeleted szüleménye az a 4 óra :-D

Kb 9-18 az nálam épp elég várost nézni. Milánóban ez akár 9-20 is lehetett régebben amikor olyan volt a menetrend.

Szóval nem ez a baj vele hidd el. Hanem nagyon fárasztó nap tud lenni. Gyakorlatilag 24 órát talpon vagy és mész... De aki bírja annak jó móka ha van épp olcsó jegy. ;-) száz forintos jegyekkel sokan csináltunk ilyet pár éve. Mondjuk akkor is voltak "okosok" akik szerint ilyen nincs aztán mire elhitték nem voltak olcsó jegyek. :-D :-D

2015. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha te megteheted hogy veszel bárhova repjegyet és szállást akkor ez nem a te világod és valószínűleg nem tudod megérteni, hogy mi csórók élvezzük, hogy fillérekből elrepülhetünk valahova egy kicsit más világot látni. Ha csak egy napra akkor is élmény.
2015. febr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
minden úgy történt, ahogy az utolsó leírta, volt kb 10 óránk Milánózni :) mondjuk kicsit sok idő elment a helyi bkv-val, mivel a térkép, amit hoztunk a reptérről, 2012-es és már nem is úgy jártak egyes villamosok. de ezt leszámítva jó volt, megérte :)
2015. febr. 27. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!