Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A British Airways-en kényelmes...

A British Airways-en kényelmesebbek, párnázottabbak az ülések, mint a fapados járatokon? Bp. -London viszonylat érdekelne. Ilyen rövid távra is jobb gépekkel repülnek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 16. 22:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
A gépek ugyanolyanok, hiszen nincs választék a Boeing és az Airbus ilyen rövidtávú utakra nem készített 20 féle gépet. A belső komfort sem nagyobb. Ami különbség, hogy emberként bánnak veled, nem akarnak lehúzni minden apróságért, nem kötnek bele mindenbe, nem sajnálnak tőled egy szendvicset. Persze te ezt kifizeted. Inkább az a baj, hogy a legtöbben képesek lemondani az emberi bánásmódról csak azért, hogy spróoljanak pár tízezer forintot. És ez nem csupán a gépben tapasztalható szolgáltatásról szól, hanem az odáig vezető útról is. A terminálok minőségéről, elhelyezkedéséről, a check in személyzet hozzáállásáról. Nekem például nem mindegy, hogy Lutonra visz a fapados, ahol még vonat sincs, csak ráhordóbusz (ha változott, szóljato) vagy a BA a Heathrowra, ahol metró is van.
2015. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Az elsőt kijavítanám egy kicsit. Az ülések nem kényelmesebbek, vagy nincsennek kipárnázva, de nagyobb hely jut a lábaidnak. Ezt a párom esetében látom aki a britishen nem panaszkodik,ogy nem tudja hova tenni a lábát. A szendvicset nem említeném, mert a jegy ára azért drágább mert a szendvics,üditő márr bele van kalkulálva. Ha ezt felfognánk, akkor a wizzair vagy bérmely fapados járaton ehetne.ihatna az ember,mert amit kifizet az sem lenne több mint amit a british jegyért fizet.

A british azért jobb, mert sok nem tud normálisan viselkedni utas sokkalja az árát, inkább fapadossal megy, így a britishelazok mennek akik tudnak viselkedni.

2015. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Értem. Kár, hogy így van. Olyan kényelmetlen az a két és fél óra ülés, hogy rettenetes. Lehet, hogy a gerincferdülésem miatt van, nem tudom, de ha így is van, biztos, hogy jobban bírnám az utat egy jobb minőségű, párnázottabb ülésben.
2015. jún. 16. 23:47
 4/34 A kérdező kommentje:

Lutonról esetleg úgy tudsz még bejutni Londonba, ha előbb bemész a helyi busszal a reptérről Luton városába, majd onnan vonattal folytatod az utad be Londonba. Ez csak 15 perc buszozást jelent. Van egy olyan megállója a busznak, ahonnan már csak három perc a vasútállomás. Bár a vonatút is kb. 50 perc, tehát időben majdnem ugyanott vagy.


Vagy a másik lehetőség Gatwick-re menni, onnan kb. 20 perc alatt elérhető vonattal London-Victoria.

2015. jún. 16. 23:53
 5/34 anonim ***** válasza:
65%

"inkább az a baj, hogy a legtöbben képesek lemondani az emberi bánásmódról csak azért, hogy spróoljanak pár tízezer forintot"


Nem értem, miért probléma az, ha néhány tízezer forintért az ember hajlandó elviselni némi kényelmetlenséget. A legtöbben egy hétig dolgoznak annyi pénzért, amit így most egy-két óra alatt azon megnyernek, hogy lemondanak az ingyen szendvicsről.


A problémát én inkább abban látom, hogy egyesek annyira képtelenek a racionális gondolkodásra, hogy tényleg elhiszik, hogy ez a döntés a sznobság vs. pragmatizmus kérdése helyett gyakorlati előnyökről szól, és valóban megéri több tízezer forintot fizetni azért, hogy egy rövidke úton kapjál ingyen üdítőt.

2015. jún. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%
És akkor még nem is beszéltünk a business utasokról, akik azért fizetnek ötször annyit, hogy szendvics helyett grillcsirkét kapjanak :D
2015. jún. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%
nem repülnek jobb gépekkel, akik BA-val jönnek Londonba, általában azért teszik mert vagy átszálló utasok, vagy pedig a város közelsége. A Heathrowról bejutni a városba egyáltalán nem költséges, aki akar mehet metróval, 40-50 perc alatt beér a városba. Aki meg üzletember, annak ott a Heathrow Express, 15 perc alatt a Paddingtonra visz. Nekem speciel megéri kicsivel többet adnom a jegyre, mert közelebb lakom a Heathrowhoz, mint más repterekhez. Nem beszélve az utazóközönségről sem, utaztam már fapadossal is ezen a távon, de ég és föld a különbség az utasok között is. (BA-n általában jobban szituált, értelmesebb emberek vannak.) Főszezonban meg az árban sincs akkora különbség, hisz karácsonykor fapadossal 250-350 font egy jegy csomaggal, és kb. ugyanennyi a BA-val is.
2015. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Szerintem nem csak a szendvics dobja meg a jegy árát.

Biztos vagyok benne, hogy a drágább repülőjegy jobb minőségű gépeket takar, talán a műszaki állapotuk még azért hasonló, na de, mégsem nem olyan öreg a gépállomány, meg tapasztaltabbak a pilóták.

Én is megvenném a BA jegyet, ha nem számítana az a pár tízezer oda-vissza. De még így, hogy spórolnom kell, is kiadnám érte a többletet, ha legalább valami "luxusülésben" utazhatnék.

2015. jún. 17. 17:07
 9/34 A kérdező kommentje:
De egyszer ki fogom próbálni, hátha mégis kicsit jobbak azok az ülések.
2015. jún. 17. 17:11
 10/34 anonim ***** válasza:
Szólj, ha kipróbáltad. Szerintem turista osztályon pont ugyanolyan.
2015. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!