Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Victorinox svájci bicska...

Victorinox svájci bicska kézipoggyászban?

Figyelt kérdés

Wizz air küldött egy listát, hogy mely tárgyakat nem vihetem fel a kézipoggyászban. Ezek között, idézem:

"knives with blades of more than 6 cm, EN L 55/16 Official Journal of the European Union 5.3.2010"


Most mértem le, hogy a bicskám alulról közelíti a 6 cm-t. 100% hogy nem veszik el?

Ugyanis vettek már el ennél jóval kisebb ollót 10-12 éve, akkor még nem tudom milyen szabályok voltak...



2015. júl. 24. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
100% hogy elveszik. Semmifele szuro-vago eszkoz nem viheto fel. A 6 centisnel kisebb pengevel is siman el lehet vagni valakinek a torkat...
2015. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. júl. 24. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha a pengéje rövidebb, mint 6 cm, akkokr felviheted, ha hosszabb, akkor nem. Ez számomraannyira érthető, hogy nem tudom, te melyik részét nem érted.
2015. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, okostojás.
2015. júl. 24. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
A szabályozás szerint elvileg fel lehetne vinni, de én sem próbálnám meg, mert nem tudni milyen hülyét fogsz ki a reptéren.
2015. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem engednek fel semmilyen bicskát, tök mindegy, hogy mekkora a penge hosszúsága, nem is értem a wizzairt, az ubinál el fogják venni.
2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
# 6/6 okoska, SEMMILYEN éles eszköz nem vihető fel. a körömvágó ollót is elveszik, ha a kézipoggyóban van.
2015. aug. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az 5. válaszolónak címezted ezt a választ, csak nem mennek a számok.


[link]


A c) pont alapján csak 6 cm-nél hosszabb pengéjű kések tiltottak és ezt bizony nem is a Wizzair írja, hanem a reptér hivatalos oldalán szerepel, akik az ellenőrzést végzik.

Wizz

2015. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az össze-vissza 6cm alatt lévő svájci (női) bicskát habozás nélkül elvették, véletlen maradt a kéziben...
2016. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!