Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyire rugalmasak a repülőtá...

Mennyire rugalmasak a repülőtársaságok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Utaznék januárban Los Angelesbe, kinéztem egy retúr repülőjegyet. Ha lefoglalom, azonnal ki kell fizetni, vagy majd csak induláskor? Ha lefoglalom, később lesz lehetőség lemondani, másikat lefoglalni? A kiírt árhoz jön még hozzá más (utazási) költség?

2015. szept. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt árhoz más költség nincsen. Foglaláskor azonnal fizetned kell, hiszen csakúgy nem fogják neked fenntartani a helyet, ha közben más, aki biztosan menne, fizetne. Lemondani lemondhatod, az egész összeget általában nem kapod olyankor vissza, átrakatáskor pedig pluszban fizetned kell azért, hogy átrakják a foglalásod másik időpontra.
2015. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A repulojegyet mindig elore fizeted. Csak utazasi irodak tudjak megcsinalni hogy par napig foglaljak a jegyet, de vegtelensegig ok sem tudjak.


Kivalasztod mikor akarsz utazni es fizetsz. Valaszthatsz olyan jegyet, ami "refundable", vagyis torolheted es a teljes osszeget visszakapod. Ezek a jegyek SOKKAL dragabbak mint a hagyomanyos jegy, de ennel megvan a szabadsag hogy meggondolhatod magad. Ezeket altalaban valtoztatni is lehet, pl. pentek helyett hetfoi indulas, stb.


Hagyomanyos (olcso) jegyet ha torolni akarod, annak dija van. Ha valtoztatni akarod, annak szinten dija van. Egy ilyen Bud-Lax jegynel akar 2-300 dollart is elkerhetnek, ha valtoztatni/torolni akarod.


En ezert veszek mindig biztositast. Expedia.com hasznalom a jegyvasarlashoz es az utolso oldalon felajanlja, hogy kossek biztositast, ami engedelyezi, hogy toroljem a jegyet es visszakapjam a teljes osszeget (plusz meg valami csomagbizti is van benne meg talan baleset). Legutobb vettem egy Bud-Lax jegyet (690 dodoert es ez a biztositas 66 dollarba kerult). A lenyeg, ha a rokonok nem tudnak utazni vmi miatt, akkor torolhetem a jegyet es a 700at visszakapom. Ez olcsobb megoldas mintha vettem volna egy "refundable" jegyet 1200ert.


Repjegykereso oldaltol fugg, hogy az ar amit latsz tartalmazza az adot vagy sem.

Mikor a vasarlas vegehez ersz latni fogsz egy teljes osszeget, amit fizetned kell. Ez a vegosszeg, erre mar nem jon ra semmi koltseg.

2015. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. szept. 25. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!