Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen esetben lehet lemondani...

Milyen esetben lehet lemondani egy repülőutat úgy, hogy ha nem is az egészet de legalább a repülőút árának nagy részét visszatérítsék?

Figyelt kérdés

Azt mondják legalább 6-8 héttel a tervezett repülés előtt érdemes a jegyet intézni. Sose voltam ennek az elővételes dolognak a híve mert ki tudja mi jön közbe. Egy baleset, megbetegedés, vagy éppen az lesz beteg akit meglátogatni készül az illető.

Persze az utazás előtt 3 nappal is történhet bármi nem csak hetekkel előtte de azért mégis csak rizikósabb hetekkel későbbre tervezni.

Nem fapadosról van szó.


2016. febr. 8. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fapados légitársaságoknál mindig lehet kérni a jegyhez lemondási biztosítást. Ha azt kifizeted, baleset, megbetegedés esetén visszafizetik a jegy teljes árát.
2016. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 10 hónappal előre vettem meg a jegyet. Ha komoly bajod lesz és erről lesz is igazolás akkor a légitársaságok akár biztosítás nélkül is visszafizethetik a jegy árát.
2016. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont a héten fogok utazni Swiss Air-rel. 35 USD-t fizettem extrát a biztositásért. Igy ha elveszik a csomagom, lekésem a csatlakozást vagy nem tudok utazni pl. betegség miatt fizetnek kártéritést.
2016. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

8 hónapra vettem előre a jegyet a múlt hónapban.


Jegyenként 6700 Ft volt a sztornó biztosítás. Nekem ez ennyit megér.

2016. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy így leírod, nagyon beteges lehetsz te is, a családod is.

Szerencsére az emberiség nagy része jobb egészségi állapotban van, és nem okoz számára alapvető problémát az, hogy akár egy évre előre is tervezzen, és úgy cselekedjen, ahogyan elgondolta. Épp ezért életképes emberek tízmilliói számára a jelenlegi rendszer, nevezetesen megállapodsz egy fuvarossal, az pedig a vételárért cserébe fönntart neked egy széket az adott időpontban.

Meg kellene értened, ez a másik félnek költség, és nem úgy van hogy te gondolsz egyet.


Persze vannak olyan jegykategóriák, amelyek módosíthatóak, akár le is mondhatóak, de ha meglátod mennyibe kerülnek, elmegy a kedved tőlük.

Jobbulást!

2016. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Amit te írsz, az az európán belüli utazásokra érvényes. Ott nyilván jobban megéri megvenni az olcsó fapados jegyet, és ha bármi történik, veszni hagyni, mint drága, stornóbiztosítást is tartalmazó repülőjegyet venni a hagyományos légitársaságoknál. Ha viszont Európán kívül utazol, és eleve több százezret kifizetsz a jegyért, akkor bizony érdemes ráfizetni még 8-10 ezer forintot a biztosításra azért, hogy ne menjen a levesbe egy csomó pénzed, ha történne valami.

2016. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló valamit benyalt, és még terjeszti is tovább a butaságot.

Egyedül a légitársaság tarifa szabályzata alapján dől el a jegyről, hogy az visszaváltható, átírható, egyáltalán módosítható-e és milyen feltételekkel.

A közvetítők által kínált ilyen kiegészítő biztosítás a hülyék adója. Arra jók, hogy lehúzzanak rólad még egy bőrt.

Ugyanis - általánosságban - ezek a "biztosításos" valamik olyankor fizetnek, amikor amúgy is lehet a légitársasághoz fordulni. Direkt nem sorolom fel az eseteket, mert a csaló szemléletű magyar utazók előszeretettel kapnának rá.

2016. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!