Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Londonba szükséges útlevél?

Londonba szükséges útlevél?

Figyelt kérdés

A konzul szolgalat oldalan ezt olvastam:

Beutazási, tartózkodási és munkavállalási feltételek:


Magyar állampolgárok vízummentesen, a hazautazás napjáig érvényes magyar útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal utazhatnak az Egyesült Királyságba.


Az Egyesült Királyságba történő beutazáshoz bármilyen típusú, és ideiglenes személyi igazolvánnyal is be lehet utazni, nem javasoljuk azonban a régi típusú (könyv formátumú) személyi igazolvány használatát. Tapasztalataink szerint egyes légitársaságok nem veszik fel a fedélzetre a személyi igazolvánnyal rendelkező utasokat, ezért a zökkenőmentes határátkelés érdekében a Külgazdasági és Külügyminisztérium továbbra is javasolja az útlevél használatát. A brit hatóságok külön is felhívták a figyelmet arra, hogy a régi fajtájú, azaz csak magyar nyelven kiállított személyi igazolvány használatát nem ajánlják. Ennek kapcsán arra is felhívjuk a figyelmet, hogy a légitársaságokkal kétség esetén az utazás megkezdése előtt mindig célszerű egyeztetni a légitársaság által elfogadott úti okmányokról!


Ezek alapjan feltetelezem, hogy nem kell.. de azt is hallottsm, hogy kotelezo..


Van szemelyigazolvanyom, jogositvanyom..



2016. márc. 24. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal"


Tehát egyik elég. Én keresztül-kasul utazom európán szemályivel. A plasztikot elfogadják, nem tudom van-e még valakinek papíralapú, azt lehet nem fogadnák el.


Egyébként nekem is azzal jöttek hogy vigyük a biztosnásg kedvéért blabla. De még sosem kérték. Lutonba utazva sem.

Legutóbb Hannover-München-Graz utat tettem meg, még igazolványt sem kértek. Csak átvilágítottak.

2016. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bemásoltad a hivatalos forràst, de kètelkedsz. "Gratulàlok"! Lassan 12 eve vagyunk EU tagok, ideje lenne eljutni oda hogy elèg a szemèlyi az utazàshoz.
2016. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

#2: Az a baj hogy tényleg vannak olyan barmok az EU-ban akiknek fogalma sincs hogy ki van még bent.

Németeknél is 2007-ben még a banki alkalmazottat el kellett hajtani hogy hagyjon már a munkavállalási engedéllyel, mert EU vagyunk 3 éve és nem kell.


2010 után meg még rendszeresen fel kellett világosítani a munkaadkat hogy nincs szükség vízumra meg munkavállalásira. El tudom képzelni hogy van még olyan sötét alkalmazott a wizzairnél aki követelné, szerintem ezért szokták mondani hogy jobb ha visszük. Persze aki nem tud vitatkozni meg elmagyarázni nekik, annél jobb ha ott van.

2016. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mivel a fent bemásolt szöveg is azt javasolja, hogy érdemes vinni, ezért szerettem volna pontosabban utána jarni, hogy a gyakorlatban mennyire ragaszkodnak hozzá. Köszönöm a gyors válaszokat.. már, aki segítő szándékkal tette! :)


Sajnos nagyon sok országba személyi igazolvány sem kellene feltétlenül már színte, nagyon sokszor még is elkérik.. ezek alapján semmin nem lepődnék meg..

2016. márc. 24. 16:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szemèlyi mindegyikbe kell! Attòl hogy nincs rendszeres hatàrellenőrzès, szemèlyi mindenhova kell.
2016. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Szövegértés, ha csak turistaként utazol elég a személyi, hosszabb tartozkodás esetén ajánlott az útlevél.
2016. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Olyan nincs hogy valami nem kell, de van, ahol kerik. Vagy kell, vagy nem kell!
2016. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Tapasztalatom szerinte ha valaki dolgozni jön ki, az jobban jár ha van útlevele. Az itteni bankok szeretettel szívatják az embert ha nincs útlevél, és ragaszkodnak hozzá. Hiába mondja az ember, hogy a személyi is jó, nem érdekli őket.

Nem a magyarokkal van a gond, hogy gondolkodik a személyi vagy útlevél miatt, hanem a kint élőkkel akik közül sokan még azt is megkérdezik, hogy hol van a munkavállalási engedély. (jártam így)

2016. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

szövegértésből nem lehettél túl jó a szobafestő mázoló iskolában.

Az EU büszke állampolgáraként egy évtizede nem kell útlevél.

2016. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik sötét légitársaság alkalmazott nem fogadná el, akkor fel lehet őt is világosítani az EU tagság előnyeiről. Nem kell útlevél.
2016. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!