Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha valami olyan probléma lép...

Ha valami olyan probléma lép fel repülés során, amiből a pilóta tudja, hogy zuhanás lesz, abból az utasok mennyit tudnak meg?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy joga van-e tudnia a fedélzeten lévőknek, hogy nagy a baj, illetve mi fontosabb: ne törjön ki pánik, vagy hogy az emberek elmondhassák esetleg utolsó imáikat, elköszönhessenek egymástól a családtagjaikkal, akik szintén a repülőn utaznak?

Köszönöm előre is!


2016. dec. 4. 11:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ez elég nehéz kérdés. De szerintem joguk van megtudni.
2016. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát végig gondolva szerintem minden utas tudja, hogy zuhan a gép és meghalnak.

Ha emlékszel ott volt az a német másodpilóta aki kizárta a pilótát aki wc-ről ment vissza, és a hegynek vezette a gépet. A fekete doboz felvételnén hallani lehetett, hogy az utasok tudták, hogy megfognak halni.

Ahogy a most lezuhant focisták is tudták, hogy le fognak zuhanni.

Az ember a székben ülve rögtön megérzi, és felfogja, hogy a gép zuhan, így mondani sem kell a pilótának.

2016. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
54%
Szerintem erre nincsenek külön jogok, gondolom a pilóta elmondja hogy "van egy kis gond, készerleszállást fogunk végrehajtani" és már csak az utolsó pillanatokban mondják el hogy zuhanni fognak
2016. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Azt, hogy le fogunk zuhanni, egy pilóta sem fogja előre bemondani, mert egyrészt ő sem tudja, másrészt mindent megpróbál megtenni, hogy a legjobban megoldja a helyzetet.


Ha kényszerleszállásra készülnek, azt viszont biztosan bemondják, hogy az utasokat az előírások szerint felkészítsék.


Ha van rá idő, akkor közvetlenül a földetérés előtt bemondják, hogy becsapódásra felkészülni.

2016. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom mindenképp szeretnék elkerülni az őrjöngést, ami a pánikot követné. De én úgy érzem, hogy ha ne adj' Isten ilyen helyzetben lennék, szeretném tudni, szeretnék "felkészülni", amennyire erre fel lehet.

Ti nem?

2016. dec. 4. 15:31
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintetek mennyi idő amíg becsapódik egy gép?

Vagy ha felrobbantanak egy gépet vagy kettétörik,mikor halnak meg az utasok? Még a levegőben vagy becsapódásnál? Bocs,szoktam ilyeneken filózni. Sokat repülök,nem félek,csak a kíváncsiság...

2016. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy sokan zuhanás közben meghalnak infarktusban. Állítólag azok is, akik levetik magukat egy ház tetejéről; ez a test védekező mechanizmusa. Mint mikor súlyos baleset után a trauma miatt nem emlékszünk.
2016. dec. 4. 19:53
 8/16 anonim ***** válasza:

"szeretnék "felkészülni", amennyire erre fel lehet"


Akkor ne halasszad az utolsó pillanatokra.

Kezdjél el imádkozni már a felszállás előtt, ha ennyire be vagy sz.rva.

2016. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy bemondják, de vannak bizonyos jelek amikből lehet következtetni arra, hogy valami nincsen rendben.

pl.:

- Kijön a sztyui, és megkérdezi az utasokat, hogy nem tud-e valaki repülőt vezetni?!

- Kijön a pilóta és megkérdezi, hogy nincs-e valakinél egy kanna kerozin?!

De némi aggódásra adhat okot az is, ha fejjel lefelé vagy, lángol a motor, vagy leválik a szárny.

2016. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. :D :D hát, igen
2016. dec. 4. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!