Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lenne egy olyan kérdésem amit...

ViviDavid kérdése:

Lenne egy olyan kérdésem amit sajnos a mai napig nem találtam rá meg a választ! Most először fogunk a párommal kiutazni Írországba konkrétabban kiköltözni és lenne két kérdésem!?

Figyelt kérdés

Mivel ízig vérig magyarok vagyunk így szeretjük a jó házi pálinkát :D

Az lenne az első kérdésem, hogy mennyit lehet vinni repülőn kézi poggyászba!! Csak 1-1 kézi poggyászt viszünk meg 1-1 laptop táskát azért kérdezem....

Természetesen saját használatra meg a kint élőknek vinnénk akikhez költözünk!

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyi gyógyszert lehet kivinni??

Mivel nő vagyok fogamzásgátlót viszek ha engedik ha nem :D

De viszont van egy olyan bajom, hogy nagyon fejfájós vagyok ami azt jelenti,hogy két naponta ennem kell egy gyógyszert , hogy ne robbanjon szét a fejem! Fejfájás csillapítóból mennyit lehet kivinni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2017. jan. 31. 17:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve azt kifelejtettem, hogy azt is szeretném tudni, hogy a kézi poggyászokban mennyi cigi dohányt lehet vinni fejenként természetesen ezt is saját használatra??!! :)
2017. jan. 31. 17:15
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Repulon keziben 10x100 millit vihettek fejenkent, max. 100 millis tartalyokban (de ez az info nem tudom hogy tudott teged elkerulni, mar vasarlaskor is nagyban ki van irva mindenhova lassan). Fejfajasra atlagos csillapitot vihetsz, de elarulom: Irorszagban is vannak fejfajos emberek, es eleg nagy esellyel megtalalod pontosan ugyanazt a gyogyszert ott is a globalizacionak koszonhetoen.
2017. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Azt mondod, kiköltöztök, de egyetlen kis táskával mentek? Ebbe meg a legfontosabb dolog ami eszedbe jut az itthonról vitt gagyi pálinka és az a cigaretta, amit ott is megkapsz majd, csak ezzel megspórolsz pár ezer forintot?

Végül is igazad van, a te dolgod, csak elég életszerűtlen a dolog.

Amúgy [link]

2017. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen gyönyörű helyre költöztök, csak hogy pálinkázzatok, bagózzatok és gyógyszerezzétek magatokat? Tök felesleges. :D

A pálinkát a kézitáskába dolgot felejtsétek el, az utastérbe nem lehet üveg piát vinni. Dohányt és gyógyszert kinn is lehet kapni, ha költöztök, akkor gondolom előbb-utóbb el fogtok menni ott vásárolni, sőt, orvoshoz is oda kell majd járnod.

De hogyhogy nem visztek rendes csomagot? Se ruhák, semmi?

2017. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De jó hogy próbálok felvilágosításokat kérni mivel soha nem volt lehetőségem repülni (de nem hogy repülni de még vonatra se tudtam venni jegyet... De ez magánügy!!!) és már egyből a támadások jönnek!! Ezekből nem kérek.....


De ha már ennyire okos/okosok vagy/vagytok akkor elárulom hogy igen sajnos csak ennyivel tudok kimenni mivel bőröndöt már nem tudtam megfizetni!!! És igen a dohány meg a pálinka az első mivel a testvéremnek vinném ki hála gyanánt hogy befogadnak és munkát találtak nekem és a páromnak meg legalább addig se kéne venni a doboz cigiket kint (MINIMUM 1200FT/doboz) míg nem kapjuk meg az első fizetést!!

Rohadtul nem tartozott volna senkire de mivel ekkora bunkó/bunkók voltál/voltatok velem muszáj voltam leírni és remélem felfogtátok, hogy nem támadni kell az embert mivel nem tudod/tudjátok hogy kicsoda mit és miért visz ki.......

Köszönöm az okoskodó bunkó kommenteket azaz a nagy SEMMIT!!!!!

2017. febr. 1. 01:15
 6/19 A kérdező kommentje:

Ja és a repülőjegyet nem én vettem szóval nem tudtam semmit se olvasni a vásárlásnál kedves első kommentelő.....


A második kommentelőhöz csak annyi válaszom lenne, hogy nagyon örülök neki hogy ennyire nagyon jó anyagi helyzetben van csak tudod nekem még az is számít ha valamin 200 forintot is spórolok nemhogy ""pár ezer"" forintot!! Na szerintem meg ez a jó életszerű felfogás!! ;)

Harmadik kommentelő : de igen viszünk ruhát csak nekem nincs se 10 farmerom se 20 pólóm se 15 pulcsim amit tudnék vinni... Mélyebbre már nem megyek bele csak azért mert kötözködni van kedvük itt az emberekkel mert azt hiszik hogy megtehetik pedig NEM!

Senkitől nem sajnálom a jó létet meg mindent de ha valaki szegény nem kell lenézni!!!!!!!!!!!

2017. febr. 1. 01:21
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem senki nem nezett le teged, en arra probaltam ravilagitani, hogy ez manapsag olyan info, amit ha belepsz meg a repjegyedhez (oda meg mindenkepp be kell lepned mert feltetelezem fapadossal mesz, es legalabb egyszer be kell csekkolnod), ott is oda rakjak eled. Tajekozodni kell (es nem innen, mert itt sokan ugy osztjak az eszt plane ebben a kategoriaban, hogy azt sem tudjak mit jelent pl. a vizum fogalma). A tobbi reszet en meg pl. azert nem ertem, mert irod hogy mekkora a szegenysegetek, hogy se ruha, se borond, de meg ruha sincs amit a borondbe pakolhatnal, de azert cigire termeszetesen van tobb ezer forint (azt az 1200 forint per dobozt meg ugy hangsulyoztad ki, mintha itthon 200 forintert adnak...).
2017. febr. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem létezik, hogy a millió weboldalról, ahol erről írnak nem találtál infót. Vicces, hogy neked a cigi, pálinka, gyógyszer a legfontosab, az még szomorubb, hogy az az ízig vérig magyar aki vedeli a pálinkát 😟. Ha ezeket nem vinnéd, megspooltad volna a feladandó árát és vihetnél magaddal normális cuccokat, hidd el szükséged lesz rá ha már költözöl.. gondold át mi a fontos ..
2017. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Ti nem értitek, hogy minden cucca elfér a kézi poggyászban? Azért akarja a pálinkát is odarakni, mert bőröndre nincs pénze. Mitől lenne a magyar házi pálinka gagyi? Nekem is van unokatesóm külföldön, amikor megyek hozzá, mindig kéri, hogy vigyek neki házi pálinkát. Pedig végképp nem iszákos, csak szereti megkínálni az ottani ismerőseit. Nem is tudom mi ezen a furcsa? A cigit én sem értem, fiatalkoromban azt gondoltam úri dolog cigarettázni, mert nekem sosem volt rá pénzem akkoriban.

A lényeg kérdező, mivel kézi poggyászod van, nem vihetsz fel pálinkát, sem cigarettát. Amit a reptéren megvásárolsz azt igen, de az nem lesz olcsó.

2017. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem itt páran arra céloztak, hogy a kérdező olyan mélyszegénységről számolt be, ahol nincs pénze ruhára se, amit a bőröndbe tudna tenni, de cigarettára és alkoholra bezzeg van pénze, és ez picit visszásnak tűnik (lévén, hogy egy feladott bőrönd max. pár csomag cigaretta árába kerül).
2017. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!