Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a pontos menete a repülőjeg...

Mi a pontos menete a repülőjegy vásárlásnak és a beszállókártya megszerzésének?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, 12 éve nem repültem, és most is csak 1 napra kellene "kiugranom" külföldre, és repülőgéppel lenne a legegyszerűbb. Mondjuk egy EU-s országba mennék wizzair-rel. Neten le tudom foglalni a jegyet? Átutalással/netbankkal fizetem? Kimegyek Ferihegyre, megkeresem a Wizzair-es pultot, és ott kapok beszállókártyát, amivel be tudok menni a biztonsági ellenőrzés utáni részre? És ott már csak meg kell keresnem a kaput (honnan tudom meg, hogy honnan megy a gépem?), aztán hajrá, fel a gépre? Vagy van még valami? Poggyászom sem lesz (mármint feladandó)
2017. márc. 6. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Neten megveszed, kártyával/utalással fizetsz. 30 nappal indulás előtt már nyit az online check-in. Online becsekkolsz, megkapod a beszállókártyád. Az utazás napján kimész Ferihegyre, célszerű a 2A terminálra menned, ott bemész az automata kapun az utasbiztonságra (ehhez már kell a beszállókártyád ugye) Elvagy a duty freeben, aztán kb 40-50-60 perccel indulás előtt ki lesz írva a monitorokra a kapu száma (schengenbe Wizzirrel már most megmondom neked az A12-A19-es kapuk valamenyikénél lesz) Lemész a bádogépületbe, itt kell először Wizzaires földi kiszolgáló személyzettel találkoznod. Ők behúzzák a beszállókártyád, állsz egy kicsit, majd mehettek a gépre.

Check-in pulthoz az elején csak abban az esetben kell menned, ha van feladandó csomagod, vagy nincs meg a beszállókártyád (ha nem csekkoltál be online, kemény díja van a reptéren, nem tudom pontosan, mennyi, a Ryanairnél 15e ft/fő körül van)

Ha valami kérdésed van még, ami nem konkrétan Wizzaires (velük nem dolgozok) nyugodtan írj.

Egy repteres :)

2017. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szupeeer, nagyon köszi!!! :) Az online becsekkolást szintén a wizzair honlapján tudom megejteni? Vagy hol? Mindenről ki kell nyomtatni gondolom minden papírt, ugye? Mi ez a bádogépület? 12 éve ilyen még nem volt :D
2017. márc. 6. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Igen, linket is fognak küldeni. A beszállókártyát kinyomtathatod, nem tudom, hogy a Wizzair elfogadja e a telefonos Walletben lévő beszállókártyát, a papír a biztos. A bádogépülettől el fogsz ájulni :) Liszt Ferenc szégyene, de a fapados társaságok csak ezt fizetik ki... (nem-schengen esetén buszoznak, mert ott lebontották a bádogot, de a schengeni járatot még ú.n. sétáltatós módszerrel csinálják) Konkrétan egy külső terminál, 8 kapuval, hideg van benne, az utasok általában marhakarámhoz hasonlítják, leülni kb kapunként 8 ember tud.

A Wizzairről még a kézipoggyász jutott eszembe. Alapból egy kicsi táska van benne az árban, de vehetsz "nagy méretű kézipoggyászt" és akkor nagyobbat is felvihetsz. A méreteit nagyon komolyan nézik és fizettetnek érte. Erre figyelni kell.

2017. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! :)
2017. márc. 6. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!