Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a teendő ha valaki lekési...

Mi a teendő ha valaki lekési a csatlakozást?

Figyelt kérdés

Életemben nem repültem átszállással, és azt olvastam hogy miután leszállok a tranzitba kell menni ahol csak megkeresem honnan indul a következő járat.

De mi van ha lekésem mert késik a gépem? Olyankor mit kell keresnem? Vagy simán megvárom a következő gépet és felszállok rá?


2017. ápr. 20. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyben van a jegyed, akkor onnantól a társaság felel érted, tehát ők raknak át a következő gépre. Ha aznap nincs másik, akkor fizetik az ellátásodat. Ha viszont külön jegyed van, akkor a csatlakozás elérése teljesen a te dolgod, nem a légitársaságé.
2017. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszadó lényegében elmondta az eseteket, ott a lényeg tényleg az, hogy nem mindegy, milyen jegyed van.

Ha a csatlakozásod biztosított, odamész a légitársaság ügyintézőjéhez, és egyeztetsz róla, hogyan jutsz tovább. Ha nem biztosított, előveszed a pénztárcádat és nekilátsz alternatív megoldásokat keresni.

2017. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyben vettem, tudom hogy átraknak, de ilyenkor csak megkeresem a következő induló járatot és felszállok rá? A tranzitban nincs iroda, csak beszállókapuk. Hogy szerzek új beszállókártyát?

Vagy várni fog valaki mikor leszállok?

2017. ápr. 20. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

"A tranzitban nincs iroda, csak beszállókapuk."


Akkor szepen elhagyod a tranzitot es megkeresed a legitarsasag "check-in desk"-jet.

2017. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elhagyni a tranzitot. Adott esetben nem is tudod, ha vízumköteles lenne. Van a légi oldalon is check-in pult, pont az ilyen esetek miatt. Keresd a transfers feliratot.
2017. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem vonat, hogy lekésed majd fogod magad és átszállsz a következő járatra. A transzferhez kell menni, ott fogsz kapni új beszállókártyát. Viszont csak akkor ha a cég hibájából késed el. Ha pl. elmész vásárolni, nézelődni és elkésed a gépet, akkor az nem az ő hibájuk. Szóval próbáld meg elérni a csatlakozást. Ha késik az első gép, akkor pedig menj automatikusan a transzfer pulthoz. Ki van táblázva rendesen minden reptéren.
2017. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!