Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ti alaptalannak gondoljátok...

Ti alaptalannak gondoljátok az apám döntését?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy francia barátom, Lyon felé lakik. Megbeszéltük hogy nyáron meglátogatom, a szüleink is beleegyeztek. A szüleim egyetlen (eddigi) kérése, hogy ne repülővel, hanem inkább vonattal/busszal menjek a terrorveszély miatt. Nem a repüléssel van baj, mondja az apám, hanem a zsúfolt és "cél" helyekkel, mint pl. repülőtér, állomás nagyvárosban - Lyon. Mondtam, hogy a vonat/busz is megáll nagy városokban (München v. Zürich) ahol át kell majd szállni, de még mindig úgy látja, hogy veszélyesebb a repülés. Én mennék vonattal is, sose hozott annyira izgalomba a repülővel utazás viszont sokkal kényelmesebb és gyorsabb - 2 óra, míg vonattal több, mint fél nap, busszal egy teljes. Nem teljes napokat az utazással veszíteni. Megértem, hogy aggódik értem, meg minden és hogy gyakran vannak robbantások, merényletek Európában is, de ezen az alapon mindenhova veszélyes elutazni, ha külföldről van szó. Nem hiszem, hogy a repcsis úton több fenyegetés érhetne, mint egy vonatúton, ami hosszabb és ráadásul át is kell szállni. Szerintetek mennyire van igaza?


(Nem ez lenne az első, hogy egyedül repülnék/utaznék)

17/F



2017. máj. 26. 13:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok teljes napokat az utazással veszíteni.*
2017. máj. 26. 13:11
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Apukadnak mondd, hogy kapcsolja ki a koztevet, mert zaros hataridon belul fogyatekos lesz tole.
2017. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vonattal ugyanakkora esély van egy terrortámadásra. Akkor már inkbb a repülő, akkor 2 órán belül kiderül, hogy meghaltál-e vagy sem.
2017. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmivel nincs nagyobb eselye annak, hogy kirobbantjak alolad a repteret, mint annak hogy kisiklik a vonat nagy sebesseggel...
2017. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 Nincsen előfizetésünk TV csatornákra


Köszi a vicces válaszokat! :DD

De azt is megköszönném, ha valaki más komolyabban is kifejtené mit gondol.

2017. máj. 26. 13:47
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen komolyan irtam. Az elmult evekben tobb nagy sebessegu vonat is kisiklott Europaban. A terror meg kiszamithatatlan, senki nem tudja hol csap be: lehet ez egy repteren meg egy vasutallomason is, sot barhol mashol! En biztos nem valasztanam emiatt a vonatot.
2017. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
2.-s, szó szerint ezt akartam írni
2017. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Édesapád nagy valószínűséggel sok olyan propagandatévét néz, ami elbutítja. Tudod, mtva csatornák, tv2. Szólj neki, mielőtt végleg elmegy az esze.
2017. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6 Köszi a választ, én is ezzel érveltem.

#8 Nem szokása a családnak a gyakori TV-zés, mint mondtam feljebb előfizetésünk sincsen, nem csak a TV2-ből lehet informálódni, minden híroldal lehozza ezeket, amiket biztos hogy te is olvasol - legalább az egyiket néha. Index, Origó, stb. vagy BBC stb.

2017. máj. 26. 18:31
 10/15 A kérdező kommentje:

#10 - utolsó

Nem értem, mi a bajod, vagy hogy egyáltalán mit akarsz mondani. Arról volt szó, hogy milyen híroldalt olvashat egy átlag magyar. Ami engem illet, nem tudhatod, honnan tájékozódom - igenis szoktam követni a BBC-t, remélem ezzel nincs problémád.

2017. máj. 26. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!