Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 1 óra 10 perc elég lehet...

1 óra 10 perc elég lehet átszállásra Dohában?

Figyelt kérdés
Qatar-nál nézem a repjegyet és ezzel az átszállási idővel dobja ki az oldaluk. Ha késik a gép, megvárja ilyen esetben a másik (ha nem sok a késés)?

2017. máj. 29. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A késő gépet természetesen nem várják meg. De 1 óra 10 perc elég az átszállásra.
2017. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem eleg. En egy kisebb repteren szoktam rendszeresen atszallni (egy terminal oszlik belfoldi meg kulfoldi reszre annyira kicsi), es ket opciom van jegyek eseten. Egy 1 ora 20 perces meg egy 2 ora 15 perces. Miota lekestem, mindg ez utobbit valasztom. Illetve azt is figyelembe kell venni, hogy ez az egy ora 10 perc nem a tenyleges idot mutatja, hanem a ker jarat kozotti idotartamot. Ez a valosagban mindig sokkal kevesebb lesz, tekintve hogy a mondjuk 15.00 orasi gep szinte sosem fog akkor elindulni (max. rajta ulsz mar akkor), hanem csak mondjuk 15.10-kor, de ez nem fog kesesnek szamitani, viszont mar vesztettel tiz percet. Aztan erkezesnel ki tudja epp mennyire lesznek gyorsak, mennyire all be kozel a gep, illetve epp hol mekkora sor van. Arrol nem is beszelve, hogy hiaba indul x idoben a gep (amihez ugye szamitva van az atszallasi ido), a kapuk mar x idovel elobb zarva lesznek, tehat nem fogsz tudni felszallni. Szoval, en biztos nem vallalnam be a tapasztalataim alapjan.
2017. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég szokott lenni. Ha nem az, majd mész a következő géppel.
2017. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mytravel ***** válasza:
73%
Àltalában a Gate-ek 25-45 perccel a tényleges kiirt idö elött zárnak be. Ha nincs tényleg nagy gáz az indulásoddal akkor elméletileg elég. A biztonság kedvéért én azért felhivnám öket, hogy mit tegyél az a biztos. Ilyen knapp átszállásoknál az is probléma szokott lenni, hogy átrakják a csomagodat. Ezt is érdeklödd meg! Jó utat!
2017. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha egyben foglaltad a jegyedet, akkor nagy gond nincs, legfeljebb jóval később érsz oda a célodhoz, ami persze függ a rendelkezésre álló alternatív irányoktól vagy a következő hasonló járat indulási idejétől. De a pénzedet nem bukod.
2017. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Többször szálltam már át Dohában, ha nem késik az érkező géped, akkor biztosan elég lesz. Ha késik, akkor a légitársaság eldönti, hogy várnak-e rád, rövibb késés esetén van, hogy bevárják a késő átszálló utasokat.

De ha le is késed a csatlakozást, ahogy fentebb már írták ingyen átfoglalnak a következő járatra, csak így később érsz majd az úticélodhoz.

2017. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Igazából vagy ezt választom vagy a 8-12órás várakozást:) Még gondolkodom!
2017. máj. 29. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megvenném a rövidebb átszállósat, ha csak ez a két opció van. Ha azért nem éred el, mert késik az első gép, akkor ingyen átraknak a következőre.
2017. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes reptereken eltérők a szokások, de még ugyanazon is egy másik időpontban. Egy válasz részletesen leírja, mire érdemes figyelni, mi okozhat problémát, történetesen neki okozott. Felelőtlen barmok lepontozzák, hogy hiteltelen legyen. Nem az, ellenkezőleg nagyon is igényes. Van egy másik válasz, amely a konkrét helyre elegendőnek tatja az időt, ugyancsak tapasztalatok alapján. Én mindkettőnek hiszek a saját tapasztalataim szerint.


Tehát kérdező, a te döntésed, hogy egy szűkre szabott, de feltehetően elegendő idő megfelel-e. Ami bizonyos, a légitársaságok eladott jegyeikért felelősséggel tartoznak, és kivételes esetek (abszurd időjárás, terrortámadás) lehetnek csak okok a hárításra (közös teherviselésre). Ezért ha lekésed,a következő gépre automatikusan foglalnak helyet, addig kapsz ellátást, ha kell szállást a repülőtársaság költségére. Az más kérdés, te azzal mennyire leszel elégedett, és mit kezdesz a felborult programoddal.

2017. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!