Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Európán belül, melyik városba...

Európán belül, melyik városba érdemes elmenni, ahol sok a látnivaló, jó a légkör? Pozitívum lenne az is, ha nem horror áron lenne a repülőjegy és a szállás.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elmenni ősszel kirándulni valamerre. 3-4 napos kiruccanásra gondoltam. Kinek melyik város tetszett eddig a legjobban? Utazás előtt mennyivel foglaltátok le a repülőjegyet? Hol szálltatok meg? Minden hasznos tanács érdekelne! :)

2017. júl. 24. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Olaszország

Görögország

2017. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Bocs a városok lemaradtak

Olasz= Róma, Velence, pompei stb

Görög = Athén, Rodosz, Mikonosz stb

2017. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Stockholm. Gyönyörűséges, a rep.jegy se drága. Ezt monjuk ellensúlyozza a szállásár (ezt még ki lehet fogni), az étkezés nem olcsó. 1,5 hónappal előbb foglaltunk kb.
2017. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Barcelona

Róma

Szentpétervár

Nekem nagyon tetszett Brüsszel, Párizs, London is. De oda mostanában sokan nem szívesen utaznának.


Repülőjegy ára nagyban függ attól, hogy mennyivel előtte veszitek meg. Illetve, ha megy az adott helyre fapados, akkor azzal érdemes menni.

Szállást booking-on szoktunk mindig foglalni. Ki lehet fogni nagyon jó ajánlatokat. Persze ezt is érdemes minél előbb lefoglalni.

2017. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Megfordítanám a kérdést, és azt nézném a helyedben, hova találsz olcsó jegyet, aztán azokból szelektálnék, majd oda mennék, ahova jó árban van és tetszik-e.

A szeptember nagyon olcsó időszak, ha irányonként 10.000 forint fölött veszed a jegyet, akkor valamit nagyon elszúrtál.

2017. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ronda - Spanyolország

Malagába repül a ryanair október vége felé elég olcsók a jegyek már 30-ból megúszod. Malagából Rondába meg van busz vonat, de autót is bérelhettek ami egyébként a legideálisabb, ha a környéken szét akartok nézni.

Mi airbnb-ben szálltunk meg egy egész lakást vettünk ki a központhoz közel egy csendes kis macskaköves utcán. Fejenként 25000 volt 4 éjszakára. Tényleg a világ egyik legszebb városa.

2017. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Velence volt eddig a leggyönyörűbb, oda bármikor visszamennék :)


Bár ezzel erősen versenyez a Versascatal is :) (Meg Rapperswil, Baden, Luzern, Bremgarten... meg úgy az összes svájci város)

2017. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi vonattal mentünk - Bellinzonában és Milano Centraléban szálltunk át -, repülővel nem tudom, mennyi -, és másfél hónappal előtte a Zürich HB-Milano C. vonatra nem volt hely :(


Airbnb-ztünk, és pont húsvétkor mentünk, de sikerült még olcsón szállást foglalni, hálisten. :)

2017. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár személyes kedvencem:


Olaszország - Luguria. Én Milánóba repültem nagyon olcsón, onnan Savona/Genova majd utána tovább Cinque Terre felé vonattal könnyen megközelíthető és fantasztikus régió. A part melletti városkákban van olcsó szállás dögivel.


Spanyolország/Andalúzia - Előttem már írták Rondát, valóban csodaszép, de mi egy nap alatt bejártuk az egészet. Ha Malagába repülsz, ott is simán el lehet tölteni pár napot, de nekem a kedvencem a régióban Granada volt, kihagyhatatlan és tele látnivalókkal.


Portugália - Nekem személy szerint Porto a kedvencem ill. az északi települések.


Lengyelország - Krakkót melegen ajánlom, busszal könnyen és olcsón el lehet jutni és nagyon hangulatos. Zakopane és Wroclaw sincs messze onnan, szintén szuper helyek.


Csehország - Prága és/vagy Brno is megér legalább egy hétvégét :)


Hirtelen ennyi jut eszembe, ezek voltak eddig a legolcsóbb utazásaim.

2017. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Sok helyen jártam, de 2 város van ahová szinte minden évben vissza megyek. Róma és Prága.
2017. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!