Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért utaznak sokan csak...

Miért utaznak sokan csak kézipoggyásszal? És cipelik a teletömött hátizsákot. Nem jobb, ha a légitársaság cipeli?

Figyelt kérdés
A repülön amúgy sincs szükség csak útlevélre és pénztárcára. Nem?
2017. aug. 24. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl nagy a poggyászom, akkor én sem szoktam feladni még akkor sem ha ingyen megtehetném, mert nem akarok 30-40 percet várni arra, hogy megkapjam, illetve biztosan jobban vigyázok rá, mint a rakodómunkások.


Fapadosoknál pedig sokan nem fizetik ki azért még egyszer a jegy árát, hogy poggyászt adjanak fel.

2017. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fapadoson fizetni kell a feladott csomagért, sokan ezen spórolnak. Szerintem ez a legfőbb oka.

Plusz kisebb eséllyel lesz baja, vagy veszik el, nem kell rá várni.

2017. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Occsóbb.

Kevesebb várakozás az út elején és végén.

2017. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Poggyaszba csomo repteren beleneznek, de legalabb a kezibol nem vesznek ki semmit.
2017. aug. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha évi kétszer repülsz, akkor nyilván ebből a perspektívából nézed. Nekem sokszor havi 4 repülés becsúszik. Rengeteget számít, hogy csak leugrasz a gépről és várakozás nélkül beszállsz egy taxiba, aztán mehetsz aludni plusz fél óra várakozás nélkül. Nem tudják elkeverni a csomagot, sokkal simább az egész. Ha van olyan kézid, amivel lehet maxolni az adott légitársaság engedélyezett méretét, akkor a fél lakást be tudod pakolni kellő rutinnal és felkészültséggel.
2017. aug. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha feladottba rakod az utleveledet, mert a gepen nincs szukseg ra, akkor valoban nem is lesz szukseged a gepen semmire. Ugyanis fel sem fognak engedni ra. Arrol nem is beszelve, hogy sosem engednem, hogy valami rakodo ember dobalja a cuccomat osszevissza (vagy epp lopkodja).
2017. aug. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt, laptopot, értékes dolgokat nem teszünk a feladott poggyászba, ez alapszabály. Laptop eleve tönkremegy a csomagtérben.

Másrészt manapság már nemcsak a fapadosokon, hanem az Európàn belüli járatokon a menetrendszerinti járatokon sem alap hogy benne van a csomag az árban (Lufthansa, Air France, KLM esetében a legolcsóbb árkategóriában már nincs feladott poggyász. Plusz 30 eurót kell érte kipengetni).

Mondjuk én általában csomaggal utazom mert a tengerentúlról jövök, de pl sokszor előfordult már, hogy jöttem-mentem (olyan is, hogy 1 nap alatt fordultam, de olyan is hogy 2-3 nap volt max) erre nem fogok nagy csomagot vinni, ami szükséges, elfér a kéziben, legalább nem kavarják el, törik fel, illetve nem kell várnom míg kirakodják, mehetek rögtön a dolgomra.

2017. aug. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 póló, bugyi, zokni miatt miért fizetnék feladott poggyászt? Nyilván ha 2 hétre utazok más a helyzet, de általában 2-3 napokra megyek, még a gurulós kézipoggyászom is félig üres.
2017. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem viszek magammal túl sok mindent, egy rutinos utazó tudja, hogy mennyire felesleges minden szirszart magaddal vinni.

2. Nincs kedvem várni arra, amíg jön a szalagon a csomag. Egyszer Olaszországban jól rá is fázott, akinek volt feladott poggyásza, épp sztrájkoltak a rakodók és több, mint 8 órát kellett várniuk a csomagokra, míg én csak simán kisétáltam.

3. Nekem sokkal kényelmesebb a (maximum háromnegyedig megpakolt, sose igazán nehéz) túrazsákommal közlekedni, mint gurulós bőrönddel, nagyobb a flexibilitásha a városban sétálok a szálláshoz. Kifejezetten idegesítenek a gurulós bőröndök egyébként is.

2017. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!