Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Januárban utazom Izraelbe és...

Januárban utazom Izraelbe és hallottam, hogy elég szigorú az ellenőrzés. Mindenkit kikérdeznek angolul fegyveres katonák, átvilágítanak stb. Valakinek van erről bővebben infója a közelmúltból?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és apukámmal, párjával, nővéremmel és barátommal utazunk. Nem olyan jó az angol tudásom, mert németes vagyok, ezért eléggé félek, hogy nem fogom érteni a kérdéseket vagy megijedek, bepánikolok...

Valaki volt mostanság Izraelben? Tudna tapasztalatot írni?

Köszi előre is



2017. nov. 28. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit kikérdeznek, van akit alaposabban, van akit kevésbé, viszont ha nem egyedül utazol, akkor nem csak egyesével tudsz odamenni az útleveleddel. (Ketten biztosan, öten már valószínűleg nem). Ha őszinte vagy és tényleg csak turistáskodni akarsz, nincs mitől félni.
2017. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alap kérdéseket tesznek csak fel, először jársz-e Izraelben, hol fogsz lakni, akikkel utazol milyen a rokoni kapcsolat, stb, semmi extra.
2017. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem izgulok! :)
2017. nov. 29. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk belépéskor csak annyit kérdeztek (decemberben voltunk egy barátommal kettesben) hogy mi a célja a látogatásnak és mennyi ideig maradunk, amire nem is mondtunk pontos választ, csak hogy kb két hét. Semmi többet nem kérdeztek, simán beengedtek.


Érdekes módon kifelé kérdeztek többet, olyasmit, hogy hol jártunk pontosan az országon belül, mivel utaztunk, ismertünk-e korábban izraeli állampolgárt, és hogy kaptunk-e valakitől valami gyanús ajándéklot. Ez olyan 5 percig tartott, és kedvesek voltak (két reptéri dolgozó nő kérdezett ki, fegyveres katonákkal egyáltalán nem beszéltünk és nem is láttunk a reptéren katonákat).


Nem tudom, elutaztál-e már, de remélem, ha még nem, ez teljesen megnyugtat! Jó utat!

2018. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nemsokára kiderül, hogy nálunk mi lesz
2018. jan. 9. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!