Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ti hogy ejtitek ki ezeknek a...

Ti hogy ejtitek ki ezeknek a repülőknek a nevét, illetve hogy halljátok kiejtve leggyakrabban? Befolyásol-e mások rossz ejtése? Airbus, Boeing, Cessna

Figyelt kérdés

Az Airbus tudom, hogy erbász angolosan, de magyarul mondják erbusznak is, hogy ne legyen benne a csúnya szóra hajazó szó.


A Boeing helyesen Bóing, de nagyon elterjedt a Bőing.


A Cessna elvileg szeszna, de olaszosan csesznának is mondják.


Leginkább azért nem merem az eredeti, helyes kiejtést használni, mert a végén még az néz hülyének, aki rosszul tudja, vagy azt hiszi, nyelvtannáci módon javítgatni akarom, egyébként meg rengeteg más márkanév vagy más tulajdonnév is más kiejtéssel honosodott meg nálunk (pl. aki angolosan mond egy McDonald's-ot, vagy akár London nevét, az modorosnak tűnik).



2017. dec. 8. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erbusz, Böjing, Cseszna :D
2017. dec. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális, ha nem az eredeti ejtes szerint mondja valaki, akinek más az anyanyelve.
2017. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
"Magyarul" ejtem, tehát Böing, Erbusz, Cessna. Tudom, hogy kellene eredetileg, de tényleg csak furcsán néznek az emberre, meg vihognak, ha meghallják, hogy Erbász, én meg nem fogok magyarázkodni.
2017. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*Ceszna
2017. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na és hogy ejted pl Van Gogh, vagy Vermeer nevét? Vagy csak az angolnal lényeg, hogy helyes legyen?
2017. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 nagyjából tudom Van Gogh és Vermeer nevét is, de a holland nyelvet eleve kevesebben ismerik, az angol viszont konkrétan a szakmámhoz kapcsolódik, így cikibb, ha valaki azt hiszi, hogy nem tudom.
2017. dec. 9. 12:05
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Senkit nem érdekel, hogy hogyan ejted, amíg kb. úgy ejted, ahogy van. Bőing, vagy Bóing, senkit sem fog érdekelni.

Ne legyél ilyen sznob, hogy ezen izélsz.

2017. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tipikusan olyan dolog, mint a tájszólás. Mondják így is, úgy is.


Elég csak megnézni az Airbus videóját amiben a 100 éves Boeinget köszöntik fel:

https://www.youtube.com/watch?v=xWaTjYpczKQ

2017. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sőt, fordítva vicces hallgatni azt is, ahogy megküzdenek az emberek a magyar nevekkel.

Például a túraautó VB angol közvetítője: Micselic, Miselic Nóóóbert. Nóóóóbi. Dániel Nadzs.


Vagy Liam Nelson sem "Lájem" hanem "Liem"

https://www.youtube.com/watch?v=GC2qk2X3fKA


Vagy kifejezetten vicces ha francia emberek beszélnek angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=Z1JMLCl2LK8

2017. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ez a szülinapi videó nagyon szép volt, eddig nem is láttam. köszi :)
2017. dec. 10. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!