Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » WizzAir-nel kell 15 évesen...

WizzAir-nel kell 15 évesen szuloi engedély?

Figyelt kérdés
Magyarországrol Angliaba utaznek, felnott kisérom lesz a reptérig viszont egyedul utaznek, kell valami szuloi nyiltazkozat? Vagy az csak 14 év alatt kell? Interneten nem talaltam, a telefonszámuk meg rohejesen drága

2017. dec. 16. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha a telefon drága, akkor nagyon meggondolnám, kell-e az az utazás?
2017. dec. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már 16 évesen jöttem-mentem egyedül wizzair-el és jet2-vel felváltva, Anglia és Magyarország között. Sosem volt gond, sosem kértek semmit. Mondjuk ez 2 éve volt, nem tudom hogy mi változott azóta. Vannak társaságok ahol 14 a korhatár, van ahol 16. Most hirtelen nem tudom mennyi a wizzair-nél, de például jet2-nél 14 volt azt tudom.
2017. dec. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak a légitársaság miatt kell.

Minden kiskorúnál/fiatalkorúnál (18 év alatti) szükséges külföldre való távozáskor (ha a szülei nélkül utazik) szülői engedélyt magával vinnie. Az más kérdés, hogy lehet, hogy a kutya nem fog foglalkozni vele, nem fogják kérni - de nagy szükség lehet rá, bármi történik.


[link]

2017. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 válaszolonak mondom hogy Wizzairnel 16 éves kortol számit valaki felnottnek, viszont csak 15 vagyok, szoval az ugy más téma már
2017. dec. 17. 12:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, 14 felett számít felnőttnek a Wizzairnél.

A Wizzairnek nem kell szülői hozzájárulás, esetleg a határon kérhetik, de kicsi az esélye.

2017. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Wizzairnél 14 éves korodtól utazhatsz egyedül. Nekik nem kell papír. De engem 16 évesen megállítottak a határon, hogy hol a szülőm. (Egyszer történt ilyen, máskor nem volt probléma)
2017. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6. valaszolo, de végul nem lett belole gond?
2017. dec. 17. 14:17
 8/11 A kérdező kommentje:
#5 igen, tudom, csak szétvagyok most nagyon esve, azt se tudom már mit beszelek
2017. dec. 17. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, amennyiben nincs nálad szülői engedély vagy a szüleid tudta nélkül mész külföldre, 18 éves korod alatt bármikor hazafordíthatnak, bevihetnek a rendőrségre, őt, ha eltűnsz, a szüleid bejelentést tehetnek a rendőrségen, sőt, köröztethetnek is.

18 éves kor alatt a szülők felelősek érted, bármi történik Veled.

18 éves korod után "azt csinálsz, amit akarsz"... :-)

Nyilván a Te esetedben ez nem "játszik", ha felnőtt kísér a gépig, de nem véletlenül vannak ilyen rendelkezések.

2017. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, szulo tudtával megyek, de értem én
2017. dec. 17. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!