Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Dubai, thai föld, fülöp...

Dubai, thai föld, fülöp szigetek, indonézia tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ezekre a helyekre tervezem egyéni utazásomat. Aki járt mr itt, leírná, hogy mit érdemes megnézni, mik a tapasztalatok
2017. dec. 31. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Facebookon van "Utazás a nagyvilágban" csoport, ott rengeteg friss infót találsz. Van millió blog, weboldal is, javaslom utazómajom és travellina blogját pl.
2017. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

1. a fenti blogok szart sem érnek, hacsak nem arra vagy kíváncsi hogy adott szállodában milyen hosszú szívószálat adtak a koktélhoz

2. a magyar fórumok sem érnek semmit mert kimerül az átlag magyar látásmódjában miszerint vannak szigetek meg parton döglés és kész

3. esetleg olvasd a lonely planet és a tripadvisor fórumait ott még van hasznos infó, bár egyre kevesebb


Dubai: egy műváros proliknak, annyira nem érdekel hogy egy közel 18 órás stopover alatt inkább bent szenvedtem a reptéren mintsem kimenjek

Thaiföld: sokszor voltam de manapság már csak átutazóbán, nagyon elturistásodott és az árak sem a régiek, de ha tovább látsz a szigeteknél akkor még mindig jó hely érdemes elmenni, főleg fel északra

Fülöp szigetek: na itt még nem voltam, annyit tudok hogy inkább az alja turisták járnak oda

Indonézia: két Indonézia van, Bali ami egy fos turistagettó, sajnos volt szerencsétlenségem 5 napot ott elbaxni

Indonézia többi része: na ez már igen, minden van amit csak szeretnél látni, én nagyon szeretem, a helyedben a másik hármat hagynám a fenébe és minden időt itt töltenék, de úgy számolj hogy egy nagyobb sziget min 1 hónap és akkor alig láttál valamit

2017. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Előszőr irni tanulj meg prolikám.
2017. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, nagy bajban leszel, ha azokból a linkekből próbálsz észt meríteni, amit az első válaszoló említet, ugyanis azokon az oldalakon többnyire a lelkes és buta amatőrök osztják meg egymás közt a rendkívül szegény tudásukat.


Helyettük érdemes lenne időt szánnod a saját utad megtervezésére. Olvasni a tripadvisort, rákeresni olyan utazók blogjaira, akik ténylegesen jártak ott és van mellé egyfajta kultúrájuk is. Kedzdetnek Bede Márton, illetve Vörös Borisz erről szóló blogjait ajánlanám felkeresni.

2017. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
63%

Dubai:

Többször jártam már Dubaiban. Tény, hogy nem egy múzeumos, gazdag történelemmel rendelkező város. De ha sima pihenős, bulizós utazást szeretnél, ahhoz tökéletes.

Amit szerintem érdemes megnézni:

Burj Khalifa-Érdemes a jegyet hamarabb lefoglalni, hogy elkerüld a sorban állást.

Dubai Mall- Imádom a francia édességeket, meg is támadtam rendesen a Ladureé-t és az Angelica cukrászdát. Ez egy pláza, tele bolttal, amik éjszakába nyúlóan nyitva vannak.

Marina- Esti sétákra tökéletes.

Dubai Miracle Garden- Ha szereted a virágokat, odaleszel érte. (Ezzel szemben van a pillangós kert is, szerintem azt sem szabad kihagyni.)

Dubai-ba mi mindig úgy megyünk, hogy összekötjük Abu Dhabival, így sokkal élménydúsabb az egész.


Thaiföld:

Bangkokban, Krabin és Koh Samui-n voltunk. Sokan azt mondják, hogy nem jó, csak a prolik mennek Thaiföldre, de én mindkétszer jól éreztem magam.

Bangkokban mindkétszer 5-5 napot voltunk, ez szerintem bőven elég rá, talán még sok is.

Viszont nekem Thaifölddel kapcsolatban mindenki mondta, hogy ott az emberek mennyire kedvesek és segítőkészek, hát én ezzel nem találkoztam... Ráadásul angolul is kevesen beszélnek.

2017. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetlen linket sem adtam meg.:-) A facebook-csoportban nemcsak "lelkes amatőrök" vannak, csak használni kell a csoport keresőjét. A tripadvisort elsőként dobja ki a Google, ha bármelyik célország látnivalóira, programjaira vagy kíváncsi, nem láttam érdemesnek leírni a nyilvánvalót.:-) A két blog pedig tartalmaz nagyon hasznos információkat, tippeket egyéni utazásszervezéshez (a tapasztalatokon kívül:-)), egyszerűbb ezt megadni, mint 8 oldalban ide leírni. Annál pedig lényegesen hasznosabb a kérdező számára, mint a valós segítséget nyújtó válaszokat bunkó, proli stílusban leugatni.:-)


1-es

2018. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-osnak üzenem, hogy hihetetlen gáz olyan oldalt példaképnek állítani, ahol a bejegyzésekhez hozzá szokás tenni, minden adóval és illetékkel. Nagyon tré dolog olyan csoportot ajánlani, ahol a tagok egyik fő témája az, hogy miképp juthatnak be a repülőtérről a hotelbe, vagy mekkora kézipoggyászt vihetnek fel.

Ez nem utazás, ez pitiánerség. Innen csak felfele van.

2018. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
+1 a 7.-s kommentnek
2018. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

“Bali egy túristagettó” ezt mostanában nagyon divatos, menő írogatni. :)

Sok fele jártam Indonéziában, Balin is megfordultam néhányszor és bármikor szívesen vissza megyek oda. Tény, hogy tele van “túristagettós” részekkel, de ide nem kötelező menni.

Fogadj fel egy jó idegenvezetőt, és soha nem fogod megbánni ha Balira ellátogatsz. :)

2018. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fülöp-szigetek. "Inkább az alja turisták járnak oda" - Te aztán tuti a felsôbbrendû utazó vagy...

Mitôl alja egy turista?

2× voltam ott. Pangasinan, Cebu, Bohol... Mind gyönyörû.

Tény, hogy sok látnaivaló, vagy történelmi emlék pl Manilában nincs.... Mert konkrétan szétlôtték azok a f@xxopó japánok a 2-dik vh-ban.

A tengerpartok gyönyörûek. Boracay, El Nido, Puerto Princessa minden pénzt megér. Mindanao-ra nem érdemes menni. Sok az emberrablás... Váltságdìjas.

Ha normális forumot akarsz akkor az indexen is találsz

Az indonéz topicban az a fickó a legaktìvabb aki a Lonely Planet indonesian phrasebook-ját ìrta és szerkesztette...

/fülöp-szigetek topic is pörög sok hasznos infoval/

Dubai soha nem vonzott.

Thaiföld sem.

Én jövô szerdán megyek barátnômhöz Jakartaba. Onnan megyünk Yogyakartaba ill. Balira.


Üdv

2018. szept. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!