Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair-nél mennyire veszik...

Ryanair-nél mennyire veszik komolyan a kézipoggyász méretet? Az én bőröndöm 1cm-el magasabb 56cm, és a fogantyúja lóg még picit ki, de más mérete meg kisebb.

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, csak rapillantanak de nem fogjak ott meregetni.
2018. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan veszik. Nem nézik meg mindenkiét, szóval előre nem lehet tudni. De ha beletetetik a sablonba és nem fér bele, akkor szívás.
2018. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de ha jól gondolom a sablon az 55 magas, tehát bele fog férni, csak 1cm kilóg felfelé, de az szemre elhanyagolható, nem? Továbbá lehet hogy a sablon is 1 centivel magasabb direkt a kerekítés miatt, csak 55-öt írnak, meg gondolom a sablonból ha kilóg a füle, az nem baj? de most végülis az írjon kérem, akinek van ilyen irányú tapasztalata
2018. febr. 4. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:
ha kilóg, akkor nem megfelelő a méret. mit nem lehet ezen felfogni? nem viccből van megadva a méret. de pròbálkozz csak, csak aztàn ne csodàlkozz, ha büntetést meg fizetheted.
2018. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet érteni. Te nem érted a kérdésemet. A szabályt ismerem, csak azt kérdeztem mennyire szőrözők. A színházban is megvan az előadás kezdete, aztán mégis csúsznak 15 percet és senki nem kéri vissza a jegyét. A méret is olyan, hogy nem mindegy hogy 55 kerekítve vagy 55 max. Vannak szabályok, és az adott szervezettől függ, hogy az mennyire betű szerinti szabály, ezt kérdeztem. Az érdekelt volna, ha valaki volt már hasnló helyzetben, akkor mi történt.
2018. febr. 4. 14:40
 6/11 A kérdező kommentje:

"nem viccből van megadva a méret"


hát pont erről van szó, hogy a méret normális esetben azért van megadva, hogy körülbelül ekkora legyen, mert így fér be, de pl. a magasság nyilván lehet 1cm-el nagyobb, akkor is befér, főleg ha egy olyan mellé rakod, aminek meg 1cm-el kevesebb, de egyébként is. Szóval ha praktikus szempont alapján van a méret meghatározva akkor nem szőröznének, de ha direkt ezen akarnak keresni, akkor meg igen, ez a kérdés

2018. febr. 4. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
nem kb van megadva. adott méretnél nagyobb nem lehet. ennyi. az hogy te ezt nem fogod fel, vagy nem akarod megèrteni, az a sajàt szegènysègi bizonyítvànyod. de nekem mindegy, csak azért legyen nàlad bankkàrtya ha büntetésre kerül a sor.
2018. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A sablon olyan, hogy fektetve kell beletenni a csomagot. Ha puha bőrönd és kicsit összenyomható, az egy cm nem lesz baj. Szúrópróba szerűen ellenőriznek, meg azokat, akik láthatóan nagyobbat cipelnek.
2018. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, hogy az utóbbi időben nem jellemző az egy centikkel való szívózás se a Wizznél, se a Ryanairnél, persze ez nem jelenti azt, hogy biztosan nem lesz gond. Én mindig betartom a szabályokat, de sokszor látok durván túlméretes csomagokat a fedélzeten.
2018. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes próbálkozni. Már többször láttam, hogy amikor állunk a kapunál a boardingnál, akkor körbenéznek, szúrópróbaszerűen kiválasztanak pár embert, aztán ott helyben azonnal ki kell fizetniük a túlméretes csomag díját.

Egyszerűen szerezz be egy olyan táskát, bőröndöt, ami megfelel a szabályoknak és használd mindig azt. Ha nem utazol rendszeresen, akkor kérj kölcsön erre az alkalomra.

2018. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!