Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi történik azokkal a tárgyaim...

Mi történik azokkal a tárgyaimmal, amiket a reptéren a kézi poggyász ellenőrzésekor elvesznek?

Figyelt kérdés

Elég sok elektronikai eszközt szeretnék vinni magammal (laptop, annak töltője, tablet, mobil, fényképezőgép, power bank, hajszárító, usb hangfal, plusz 2 töltő), ezt mind kézipoggyászban, és félek, hogy esetleg túl soknak tartják az ellenőrzéskor, és kivetetik velem. Ilyenkor van még lehetőségem odaadni azoknak, akik kikísértek a reptérre, hogy vigyék haza, vagy a reptér elkobozza, és soha többet nem látom?

Még sosem repültem, és rengeteg helyen próbáltam utánakeresni, de egyszerűen nem találom a választ sehol. Úgyhogy előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2018. febr. 4. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy 'tul soknak' talaljak...? Vagy belefer a keretbe es akkor viheted, vagy nem, es akkor fizetsz a tulmeretes csomagert. Nem a szeku dolga megitelni, hogy hany darab kutyut vihetsz fel, ha nincs a tiltott dolgok listajan, nem veheti el. Mondjuk hogy hol fer el ennyi szirsz*r a poggyaszodban, azt nem tudom, kulon nem ertem mi a lotudonek kell az USB hangfalat vinni, de nincs ilyen, hogy 'tul sok', es akkor elveszik.


A szekuhoz egyebkent mar csak beszallokartyaval lehet bemenni, oda nem kiserhet be senki.

2018. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Kidobják, megsemmisítik. Még akkor is, ha egyébként hasznos tárgyak. Ez a szabály...
2018. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nem lesz egyszerű ezzel a sok szarral. Ugyebár amikor átvilágítás van a legtöbbjüket ki kell venned mert különben be sípol ha nem akkor ők kiszedik és újra világítják, majd pakolhatsz vissza. Ha túl nagy, nehéz a bőrönd akkor fel kell adni poggyászként. Volt már olyan wizzair nél hogy rá kellett fizetnem.
2018. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Ja a kérdés a biztonsági ellenőrzés, akkor megsemmisitik. Nem tudod senkinek odaadni, mivel az ellenőrző pontra csak jeggyel engednek be, onnan pedig nem tudsz visszamenni. Ha a kérdés túlsúlyos csomagra vonatkozik, akkor leviszik a poggyászok közé és fizetheted az extra költséget. Itt úgy esélyes a törés kár. Amúgy meg nem kell a fél házat vinni, hangfal nem tudom minek kell pl., a többi simán vihető
2018. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

"Kidobják, megsemmisítik. Még akkor is, ha egyébként hasznos tárgyak. Ez a szabály..."


Hiszel még a mesékben? :D

2018. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Elvenni tőled tutira nem fogják, ez se nem sok, se nem tiltott egyik sem.

Melyik társasággal utazol? Ezeknek legyen egy külön kisebb táskád, mert több légitársaságnál is elvehetik a nagyméretű kézipoggyászodat, és értéktárgyakat nem szerencsés odaadni a gép csomagterébe. Szóval ha egy nagy kézipoggyászod van, akkor ezeket azon belül egy kisebb táskába tedd, amit egyben ki tudsz venni, és magaddal vinni a gépre. Senki nem fog ebben megakadályozni, ne aggódj.

2018. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyik sem folyadék, és nem is szúró-vágó eszköz, felengedik mindet. Arra figyelj, hogy a kézipoggyászod ne lépje túl se a maximális méretet, se a maximális súlyt, ezeket mind megtalálod a légitársaság honlapján. Ha túl nagy vagy túlsúlyos a táskád, akkor pakolj át pár cuccot a feladott poggyászodba még mielőtt elindulnál a reptérre!

(Tipp: ha a kézipoggyászod nem merev falú, és össze tudod nyomni úgy, hogy beleférjen a keretbe, akkor felengedik, persze ha a súlya rendben van.)

2018. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hogy Ferihegyen hogy van azt pontosan nem tudom, mert Mo-rol ritkán repülök.

De a legtöbb reptéren nem engedik át a powerbankokat, semmilyen plussz elemet. A saját akumlátorokat általában átengedik, de lehet annak is van egy max kapacítása. De a plusszokat nem szokták.


Pl Frankfurtban az átvizsgálásig elkisérhet bárki, és ott ha nem engedik, simán kiadhatod még.


Amit elkoboznak azokat Frankfurti reptér vagy elárverezi, vagy a megfelelö ujrahasznosíto kukába dobja.

Most voltam a Frankfurti reptéren és elég sokat kellett várakozni akkor is láttam, hogy egy alkalmazott üritette az elemes kukát. tele volt rendes elmmel, és powerbankokkal. De én utaztam már elmes kütyüvel és abból külön nem veteték ki az elmet.


Viszont olyan szitu is volt, hogy Kölnben felengedtek a powerbankkal, és Puerto Platan vissza fele nem.(na azóta nem is viszek kéziben plussz elemet)


Viszont amire figyelni kell, ha nem eus országba mész akkor vissza fele akár a saját laptopod vámárú lehet, ha nem tudod bizonyítani, hogy abban az országban vetted.


Pl német fitalaok DélAfrikában élnek már 3 éve, de a német lakcímüket megtartották. 3 év alatt Délafrikában vettek persze laptopot, és mikor jöttek az anyukájukat meglátogatni, akkor a határon a laptop vámárunka számított, mivel nem Németországban lett véve és nem eus országból jöttek és a 120€ értéket simán túllépte...

Ha csak Délafrika az állandó lakcímük akkor semmi gond, mert ideglenes tartozkodásra jönnek az országukból.


Vagy is ha nem eus országba mész akkor azt hsizem ezeket az elektronikus eszközöket bejelentheted, és vissza fele nem lesz gond vele.


Pl

2018. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem a súlyra értem, hanem olvastam, hogy a li-ionos aksikra van korlát, de a feladottba se rakhatom bele...10 kg-os kétipoggyászom van, illetve egy kisebb táska, ami olyan 40x30x20 centis lehet, azokba gondoltam bele rakni, csak félek, hogy a sok aksis miatt, mondjuk valamit kivetetnek. De akkor ha az aksik beleférnek a 160Wh korlátba, akkor az olyat, mint a kábelek, meg a hajszárító, meg a hagfal nem fogják elvenni, igaz?

Nyilván betartom mind a súly, mind a méretkorlátot.

És annak aki megkérdőjelezi, mit viszek magammal: egyrészt, semmi közöd hozzá, másrészt meg éppen készülök több hónapra kiköltözni. Hát ezért kell a hangfal.

De köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2018. febr. 6. 14:32
 10/13 anonim ***** válasza:

En havonta utazom ha bem tobbszor ezekkel a targyakkal

- laptop

- laptop tolto

- telefon

- telefon tolto

- fulhallgato

- ipad

- fenykepezo

- annak a toltoje


Ez mind a kezipoggyaszomban van, sose veszik el meg semmi. Ki kel venni a securitynal egy kulon talcaba azt ennyi.


Baratom multkor a playstationt is hozta es ezzel se volt baj, csak ki kellett venni es megmutatni, hogy miaz. Kidobni nem dobatjak mert nem fojadek.

2018. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!