Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi idővel érdemes kiérni...

Mennyi idővel érdemes kiérni a reptérre indulás előtt? A 100E busz tényleg kiér fél óra alatt?

Figyelt kérdés

Egy csütörtöki napon 15:50-kor indul a gépem. Csak kézipottyászom lesz, azt írták az e-mailben, hogy a kinyomtatott beszállókártyáimmal már mehetek is a biztonsági ellenőrzéshez.

Még sosem repültem, bele kell számolnom az időbe, hogy mindent meg kell, hogy találjak.


2018. febr. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én másfél órával indulás előtt érnék ki. Ha nagy a sor, az 1 óra kevés tud lenni.
2018. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Egy ora is böven eleg, de ha tenyleg elsö alkalom, akkor azert nem art, ha felkeszülsz egy esetleges csuszasra. Keshet a busz, elkeveredsz a repteren stb.

Egyebkent a repteren jol lehet tajekozodni, de a szemelyzet is barmikor szivesen utbaigazit.


Arra is keszülj fel, ha minden siman megy. Ha nincs mivel lefoglalnod magad, akkor egy oras varakozas es bambulas nagyon kimeritö lehet. En ilyenkor, ha üzleti celbol megyek, olykor meg megnezem a mailjeimet, prezentaciomat, de legszivesebben egy jo könyvet olvasok. Ha tavolabbra repülök, akkor, amig tehetem, mozgok es setalok. Egyelöre meg nem vettem eszre, hogy furan neznenek, ha kicsit nyujtozok sem.

2018. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor két órával. Én rutinos repülőként egy-másfél órával előbb szoktam kiérni forgalomtól függően, és úgy hogy még feladott csomagom is van általában. Még így is szinte mindig kell 20 percet ülnöm a tranzitban amíg egyáltalán kiírják, hogy melyik kapuhoz kell menni. A ferihegyi reptér nem valami bonyolult létesítmény, szinte képtelenség eltévedni. A 100E buszt nem ismerem.
2018. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 100E általában kiér 30-35 perc alatt, de délután kifelé azért volt az már 45-50 is. A reptéri gyorsforgalmi sajnos elég zavarérzékeny, egy lerobbant autóból is adódhat 20 perc araszolás. Szerintem tervezz másfél órával korábban érkezést a reptérre, aztán akkor van kb 30-40 perc tartalékod. Igazából ha nagy a gáz, párezer forintért mehetsz fast tracken is.
2018. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mi az a fast track?
2018. febr. 13. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha fizetsz 1500 forintot ( vagy ha a jegyed eleve tartalmazza a fast track szolgáltatást), akkor nem kell sorba állnod a biztonsági ellenőrzéshez, hanem soron kívül ellenőrinek. Ha ilyen szolgáltatásod van, akkor elég ha egy órával az indulás előtt érsz ki. A biztonsági ellenőrzésnél nem a többiekkel egy sorba állsz, hanem a sor melett ülő személyzet beenged a fast track utasok számára fenntartott ellenőrző ponthoz.
2018. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 2 órával előbb mennék ki, van hogy hatalmas a sor, viszont a 200E-vel érdemesebb menni, az benne van a BP bérlet árában, és nem kell végigmenned busszal a belvárosban, ahol esélyes, hogy dugóba kerülsz, hanem szépen elmész metróval a külvárosig, és ott szállsz fel Kökinél a buszra.
2018. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!