Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülés tényleg ilyen?

Első repülés tényleg ilyen?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva fogok életemben először repülni, és kicsit félek, hogy hányni fogok. Sosem bírtam semmilyen tömegközlekedést, mindegyiken hányingerem van. Osztálykirándulásokon a 10-15 óra buszozásokat általában egy Daedalonnal kibírom. Most is terveztem majd vinni magammal, meg bevenni egyet előtte. De az egyik kedves barátom örömét leli abban, hogy megjegyezze, felszálláskor meg leszálláskor biztos hányni fogok..tényleg ennyire vészes? (Hál' Isten az út csak 1 óra 45 perc lesz, Olaszországba megyünk)

2018. febr. 24. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

100 feletti le-fel szállás során, senkit nem láttam hányni, pedig volt közte az elején még légcsavaros, kevéssé magasan szálló, olykor "zötyögős" (turbulens levegő) gép is, IL18.

De az a világ elmúlt.

A Deadalon jó lehet, de én inkább csak lelki támasznak, tudatnak vélem, használd és élvezd az utat.

Az ember füle fel-le szállás közben dugul, régen cukrot adtak szopogatni, régen nem divat.

Ásításszerűen nagyot nyel az ember és semmi probléma.

Jó utat, ne félj semmitől!

2018. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Összességében kevésbé megterhelő, mint egy buszos utazás, a fel-leszállás pedig nem olyan vészes.
2018. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Én is hányós vagyok utazás közben. Autó, busz, vonat, mindegyiken rosszul vagyok, nekem csak a deadalon+b6 vitamin kombó segít, de utálom, mert nagyon elnyom, tök tompa lesz tőle a fejem.

Így az első repülésem előtt nem vettem be, mert nem akartam “kiütni” magam, élvezi akartam. Semmi bajom nem volt. Még csak kicsit sem émelyegtem.

Esetleg vegyél be egy magne b6-ot, az a stressz ellen segít.

2018. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2018. febr. 24. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Én eléggé rosszul szoktam lenni távolsági buszon, bkv-n szinte semmi gond, ott még hátrafelé ülve is kibírok 20-30 perces utakat. Repülőn eléggé fostam, nehogy rosszul legyek, de még kajálni is tudtam :D Felszállás jó érzés, mintha egy gyors autóban lennél, egy picikét más, de nem vészes :) Az a rossz benne, hogy kicsi a hely és sok ember van összezsúfolva egy helyre, én legalábbis emiatt éreztem picit rosszul magam, de hányingerem egyáltalán nem volt. Tereld el a figyelmedet miközben a felszállás van, én pl. matekoztam fejben nagyon nagy számokkal, mire kiszámoltam, addigra már vége is volt a felszállásnak. Sok sikert hozzá, én még daedalonnal se szoktam bírni a távolsági buszutakat, mikor Görögországban voltam, a reptértől a szállodába busszal mentünk, alig bírtam ki azt a 15 percet :/ A repülőút tényleg nem vészes, ne feledd: még egy repülőgép sem maradt fent :D
2018. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Én is több száz alkalommal repültem már, és én sem láttam még repülőn hányó embert. Szerintem bármi is okozza a buszos, autós utakon a hányingert repülőn ez nincs.


Amit viszont már többször láttam, az a folyadékhiány miatt elájuló emberek. Szóval érdemes inni rendesen az út előtt és alatt is.

2018. febr. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Mindig rosszul vagyok buszon, repülőn ez még nem fordult elő velem, pedig már van mögöttem egy 18+ órás út is! Egyszer lett egy pici rosszullétem (akkor sem hánytam), amikor nem ablaknál ültem. Nem lesz gond, de azért ne olvass repülés közben! :)
2018. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!