Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek miért nem jár...

Szerintetek miért nem jár fapados járat Münchenbe?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy régebben járt. Mi az oka, hogy ezt megszüntették, illetve van-e infótok, hogy valamelyik légitársaság tervezi-e a járatindítást? (WizzAir, Ryanair stb.)

2018. jún. 8. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Öööööö. arra még nem gondoltál, hogy máshova kifizetődőbb küldeni a gépet?
2018. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt rá igény. Lufthansa megy 35-ért oda-vissza. Az elkövetkezendő években nincs tervben ilyen járat tudtommal.
2018. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első


Igen gondoltam, csak nem nagyon értettem/értem, hisz szerintem még többen is utaznának rajta, mint a Railjeten, mivel jóval hamarabb ott van (persze ezt csak én gondolom :D ).

2018. jún. 8. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Megválaszolhatod saját kérdésedet, ha elvégzel egy féléves közgazdaságtan tanfolyamot.
2018. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, a Railjet menetideje kevesebb, mint 7 óra Budapesttől Münchenig, mindkét városban lényegében a központból.


Repülővel ez a következőképpen néz ki:

Pesten 1 óra kiérni a reptérre, ahol bő 1 órával a járat indulás előtt illik kint lenni. Lenne mondjuk kb. 1 óra, talán kicsit több a repülési idő. Münchenben a reptéren vagy az S-Bahnig elkeveredni kb. fél óra alsóhangon. Az S-Bahnra meg bejutni a városba megint közel 1 óra. A végén max 1-másfél órát vernél a vonatra. Akkor meg már inkább választom a vonatot, ahol akkora csomagot viszek amekkorát nem szégenylek. Bármikor felkelhetek sétálni. Illetve van konnektor, van wifi. Beülök és az utat végig netezem. Míg a repülős megoldásnál: metró, busz, security check, beszállás, repülés, megint keringeni a reptéren, S-Bahn. Ergo szerintem akkor már érdemesebb vonatozni.

2018. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó jól leírta, egyszerűen elhanyagolható az időelőnye a repülőgépnek a vonathoz képest, cserébe jóval drágább. Az ugyanis gondolom világos, hogy ezeket a járatokat nem a busz- vagy vonatjegyàrban jegyet váltók tartják el, hanem inkább a kicsivel később hegyet váltók, akik valamilyen okból kifizetik egy nem fapados repjegy árát is a fapadosoknak - csakhogy ebben a konkrét viszonylatban ott repül a Lufthansa, nagyon jó slotokkal, es ezkomoly belépési korlátot jelent a fapadosoknak.
2018. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 9. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
München nem nagyon engedi be a fapadosokat, így csak a várostól jó messzire lévő Memmingen reptéren tudnának nagy valószínűséggel landolni. Mire onnan visszakeveredsz a Münchenbe, na az sem kevés idő.
2018. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!