Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Megéri Ryanairrel utaznunk?

Megéri Ryanairrel utaznunk?

Figyelt kérdés

Oktoberben költözünk el az országból, és érdekelne, hogy mivel a Ryanair a legolcsóbb, megeri-e velük utazni. Nincs se foglalt szálláshely, se semmi ilyesmi, tehat ha késünk vagy a poggyászok késnek az sem probléma. Annyi ruhát pakolunk a kis bőröndbe, amit felvihetünk magunkkal, hogy elég legyen egy hétre. Sok bőröndünk lenne, ami miatt a többi társaság repjegye sokkal drágább lenne.

Októberig szerintetek lecsendesedik ez a bonyodalom körülöttük? Megéri megvenni most a jegyeket? (Ryanair 35.000 forintra jön ki mindennel egyutt, míg a többi 90.000 körül állna meg a sok csomag miatt).

Milyen utasbiztosítást érdemes kötni,arra az esetre, ha esetleg elkeverednének a csomagjaink?



2018. júl. 30. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Jajj ne csináld már, túl sok hülye tudósítást olvasol. Most rászálltak a cégre, de épp ezt játszotta erz a beteg lelkű ország egy éve a Heinekkennel meg a vörös csillagjával. Tényleg tök fölösleges ezen paráznod.

Amőgy néhány tény: nem szoktak késni, a legpontosabb légitársaság.

A csomagokat 99,99 százalékban elviszik. Attól, hogy pár nyomorult elvitte a betonkeverőjét is, nem kéne a te csomagodra következtetést levonni.

Ha annyi ruhát be tudsz pakolni, ami elég egy hlétre, akkor mi a fenének feladott poggyász?????

Amúgy mi a fenének akarsz te utasbiztosítást?

A repjegy szerintem rohadt drága, nyugodtan várjál még.

2018. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

1. Az egyik érintett gépen fent volt egy fideszes elvtárs is, ezért leadta a riportot a teljes hazai média.

2. Alapvetően ha szigorúan betartod a poggyászok szállítására vonatkozó feltételeiket, nem lesz gondod az utazás során.

3. Az nem világos, hogy sok bőrönd esetén miért a fapados a jobb választás, hiszen pont az a lényeg, hogy elvisznek A-ból B-be olcsón, de a csomagok szállítása már húzósabb tétel, ellentétben a hagyományos légitársaságokkal.

4. Bármilyen, repülős opcióval kiegészített biztosítás jó erre a cèlra.

2018. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Èn rengeteget repülök. Tavasszal elöször akartunk Frankfurt-Pisa útvonalon repülni velük, de törölték 1,5 nappal a járatot. Vissza adták a pénzt, és ennyi semmi segítség, semmi kommunikáció. 5 órámba telt, hogy találjak valamit, hogy jtunk el Pisa-ba ahol már várt a kifizetett Hotel+vonatjegy+Romßaba szintén Hotel+Haza repjegy(Lufthansaval). Még a chat oldalukon sem irtak semmit mit tegyünk, csak szajkozták, hogy vissza adják a pénzt.

Vissza is utalták, de ami járna kártérítés azt nem fizetik ki. 150€/fö plussz költségünk lett és iszonyat fejfájás...

Ha a célországba mindegy mikor értek oda akkor biztosan megéri, mert másik napra foglalhattunk volna náluk jegyet, de csak 3 naponta volt járatuk Pisa-ba.

2018. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

3-as vagyok.

Ezzel azt kartam írni, hogy nem rém hír ami róluk terjed. Talán a sok gusztustalanság amit megtesznek az emberekkel nem is a legnagyobb hiba, hanem hogy se ügyfélszolgálatuk se más segítséget nem adnak. A chat oldalukon egy angolul nem tudo emberrel úgy chateltem, hogy minden kérdésemre ugyan azt a késsz szöveget másolta be...

2018. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Első: Nem tudositast olvasok, hanem ket irorszagi csoportban vagyok bent facebookon es rengeregen panaszkodnak rajuk ilyen teren. Feladott poggyasz azert kell, mert mint irtam, KOLTOZOK, es nem egy hetre elegendo ruhat szeretnek a magamenak tudni az elkovetkezendo fel-1 evben, mire legkozelebb hazalatogatok. En is rengeteget utaztam mar veluk, sosem volt veluk problemam (max ket orat kestek, de ez is csak egyszeri alkalom volt) , de elofordult, hogy a parom hazautjat az indulas elott egy nappal toroltek, az ugyfelszolgalatosok pedig nem vettek fel a telefont. A 35.000 forint magaba foglal mindent, a ket feladott poggyaszt, helyet, elsobbsegit es fast trackot is, ami szerintem nem szamit draganak. Utasbiztositast pedig miert ne akarnek?
2018. júl. 30. 17:03
 6/13 A kérdező kommentje:
A tobbieknek koszonom szepen a valaszt! :)
2018. júl. 30. 17:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem októberig le fog csillapodni a botrány, de én ennek ellenére sem repülnék velük többet. 1-es az emberek akiket említettél kifizették a csomagok árát, a társaság pontosan tudta, hogy mennyi poggyász lesz. Szóval ha a légitársaság engedélyez x számú bőröndöt személyenkét, az adott személy ezt kifizeti akkor ha akarja a fél házat és a betonkeverőt is elviheti ha belefér az adott keretbe.
2018. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A ryanair pont valamelyik nap jelentette be, hogy az ír bázisról kirúg 100 pilótát télen. Hogy mi nekik a tèl( valós évszakra vagy nem főszezonra gondolnak azt nem tudom) de én nem kockáztatnék már októberben sem.
2018. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%

Első vok.

Nem kötözködés, csak a józan eszet hiányolom a kérdezőből. Szóval azt mondod, sokszor utaztál velük, kiderül, nem volt semmi bajod, aztán kiírsz egy nyomorult buta kérdést arról, amit az ujságban olvasol és beteg fészbuk csoportokban látsz. Nooormális?


Vannak tapasztalataid, te meg mégis a népbutításnak hiszel. Meg olyan embereknek, akik jó, ha évente egyszer elmennek valahova.

De totálisan idiótának érzem azt is, amikor csomag elvesztésre kötnél biztosítást, persze a te dolgod. Egy pillanatig nem gondolkodsz, hogy a cég felel a csomagokért, ha eltűnnének, fizet, mint a katonatiszt. Minek ezért biztosítás?

Mondanám, hogy prio és fast track nélkül is van élet ha dolgozni indulsz, és számít a pénz, de ez már tényleg kötekedés lenne.


Azt is elengedted a füled mellett, amikor azt írtam, kbszott drágán veszed a jegyedet.

De semmi baj. Annak hiszel, akinek akarsz. Gondolom a hozzád hasonló szerencsétleneket érzed hitelesnek. A to dolgod.

2018. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elso: Tuti mindenki hulye, csak te vagy helikopter. Gondolom ezert pontoznak le az emberek. Sztrajk eseten nem fizetnek karteritest, mert rendkivuli korulmenynek szamit (261/2004/EK rendelet). Emiatt gondoltam, hogy hatha van olyan biztosito ceg, aki ilyen esetre is vallal karteritest.

Az alap jegy 11 ezer forint lenne, eddig ez a legolcsobb nem hajnalban indulo, es nem ejszaka erkezo jegy amit lattam. Az elsobbsegi (a poggyasz utasterbe torteno felvitele miatt) es a fast track nekem megeri az arat. Nem az volt a kerdes, hogy jo-e ez az ar, hanem hogy ilyen korulmenyek kozott probalkozzunk-e veluk.

2018. júl. 30. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!