Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tapasztalat Ryanair kézipoggyá...

Drone007 kérdése:

Tapasztalat Ryanair kézipoggyásszal?

Figyelt kérdés

A konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyire veszi szigorúan a Ryanair a kis méretű kézipoggyász (small bag) méreteit.

Van egy kisebb válltáskám, amit felvinnék small bag-ként, de 5cm-rel szélesebb, mint a megadott méret (35x20x20 cm helyett 30x25x15cm-es). A táska összenyomható, nem akarom teletömni.

Akinek van tapasztalata, és esetleg volt már hasonló helyzetben. Megkockáztassam, vagy inkább ne?



2018. júl. 30. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van nekik ott egy fém ketrec amibe pont belefér egy csomag a megadott méretekkel. Ha abba belefér, akkor oké, ha nem, akkor jön a bünti.

Nekem eddig (kb egy tucatszor utaztam idáig velük) mindig szúrópróbaszerűen választottak, sosem próbálták bele mindenki poggyászát.

2018. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne kockáztass. Ha kilóg, kemény összeget fogsz fizetni a büntetésre.
2018. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, hiába írom le, hogy engem rendszeresen felengednek az előírt méretnél nagyobb kézipoggyásszal és a kutya se nézi, vagy hogy az utóbbi 6 alkalommal el sem vették tőlem a nagyobb, 75 literes túrazsákom sem (priority nélkül) és simán felvihettem a fedélzetre, ha te akár csak egyszer is belefutsz egy olyan alkalmazottba, aki szigorúan veszi a szabályokat és leméri a táskád, akkor bajban leszel. Ha anyagilag nem jelent gondot, ha elkapnak, akkor hajrá (az én esetemben ez áll fenn), de ha fájni fog a zsebednek, akkor szerintem inkább ne kockáztass.
2018. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2018. júl. 30. 19:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak konklúzióként írom. Valószínűleg a priority miatt, de szinte rá se néztek a csomagomra.

Úgy láttam, hogy aki priorityvel megy, azt mind átengedték még ha kiugróan nagynak is tűnt a kézipoggyásza, aki viszont anélkül ment, azt bizony még a boarding közben is leküldték a repülőről.


Egyébként itt Bp-en a legkukacoskodóbbak az ellenőrök. Londonban ill Dublinban sokkal zökkenőmentesebb volt a vizsgálat is.

2018. aug. 8. 19:38
 6/10 anonim válasza:

Én nem sokára Budapestről fogok repülni Ryanairrel, és eléggé izgulok, hogy a hátizsákom miatt megbüntetnek. Kb. 30x15x40 cm, de kicsit össze tudom nyomni, csak fényképezőgépet is teszek bele...

Vettem priority jegyet, remélem, hogy így nem fogják annyira megnézni. Kicsit megnyugtatott a konklúzió amit írtál, és főként azért vettem priority szolgáltatást így utólag :D

2018. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáron utaztam Bécsből, priority nélkül, hátizsákkal. Megkérdeztem a check-in pultnál, felvihetem-e, közölték, hogy természetesen igen. Normál hátizsák, szintén nagyobb valamivel az előírtnál, de összenyomható, és nem volt agyontömve, se oda, se visszafelé nem problémáztak rajta. Inkább a keményfalú, gurulós bőröndökre harapnak, még az egész kicsikre is.
2018. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
OFF: Mi az a prioryty???....bocs, még sose repültem:)
2018. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fizetsz némi eztrát a repjegyed mellé, ezáltal külön sorba állhatsz a check-innél és a repülőre való felszállásnál, így hamarabb végzel és jutsz fel a repülőre. Illetve újabban a kisméretű kézipoggyászt is csak priorityvel viheted magaddal a fedélzetre, egyébként a csomagtérbe kerül.
2018. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm
2018. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!