Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Folyadékszállítás. Hogy is...

Folyadékszállítás. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A repülőre fölvihető folyadék mennyisége ugyebár 10x100ml. Ha 100ml-nél kisebb űrtartalmú flakonban viszem föl, akkor is csak 10db-ot vihetek, vagy összesen ne haladja meg az 1l-t? Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 8. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Összesen 10 db. flakont vihetsz fel, amik max. 100 milisek. Nem vihetsz 11 sem azért mert mondjuk kettő 50 milis.
2018. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Elméletben így van, de gyakorlatban senkit sem láttam még számolgatni, hogy most 10 vagy 12-13 kis flakonod van-e.

Ha be mersz vállalni egy minimális kockázatot, hogy te leszel az ezerből az az egy, akinél kidobatják a plusz mennyiséget (nyugi, ez a maximum, letartóztatni nem fognak:)), akkor 1-2 db-ot még nyugodtan vihetsz. Látványosan ne lépd túl a 10-et.

2018. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Na, én azt se tudtam, hogy darabszámban is van korlátozás. Rendszeresen viszek magammal sminket, ami ugye szájfényt, körömlakkot, folyékony tust stb. jelent, emellett van még nálam lencsemosó folyadék, szemcsepp, parfüm, kézkrém, ha olyan helyre megyek, akkor kis sampon, balzsam, fogkrém is. Ezek mind kicsik méretre, tehát belefér az egész együtt a reptéri zacskóba, de jóval több mint 10 db összesen. Még soha nem volt bajom belőle.
2018. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és amúgy volt már olyan, hogy egy-egy terméket bent felejtettem a táskámban, nem raktam át a zacskóba, és sose vették észre. Szóval kb. ennyire figyelnek oda a dolgozók :D
2018. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez itt egy elég komoly tévedás... A 10x100 ml-es flakonokat nem a repülőgépre nem szabad felvinni (oda literszám vihetsz fel), hanem annyi a korlátozás biztonsági (röntgenes) ellenőrzésen. A cél az, hogy kiszűrjék a városból behozott folyadékokat (sok robbanószer folyadék halmmazállapotú). Átmenve a biztonsági kapun, bemehetsz az üzletekbe és sok liter bort vásárolhatsz és vihetsz fel a repülőgépre.
2018. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
#5 Jaj de bölcs vagy...
2018. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. szept. 9. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyekren repülök, sok reptéren voltam már, soha senki nem számolta még, hogy hány kis flakonom van. Szerintem sokkal több is lehetne, mivel a securitynál mindenki egyedül pakol a tálcájára, nem ellenőrzik, hogy ki mennyit pakol ki. Több tálcába tehetnél több zacskót is. Egyszer San Franciscóban volt egy flakon mézem, ami köhögésre kellett, végül azt is felengedték (több volt egy decinél), csak megmotoztak és nagyon átnézték a táskám.
2018. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!