Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fellehet vinni repülőre alkoholt?

Fellehet vinni repülőre alkoholt?

Figyelt kérdés

nyilván előre bejelentve de ezt hol/kinél kell bejelenteni?

+ költséget is kell fizetni mondjuk 1 üveg pálinkára és egy üveg borra?



2018. nov. 14. 22:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nemzetközi járatra gondolok
2018. nov. 14. 22:31
 2/14 Mojjo ***** válasza:
Ha a reptéren veszed, a duty free shopban, minden további nélkül, be sem kell jelenteni. Ha máshonnan vetted, semmiképp, mert eleve nem lehet x ml-nél (nem ugrik be fejből, mennyi, de kevés) több olyan folyadékot felvinni, amit nem a reptéren vásároltál. Tök mindegy, hogy bor, vagy ásványvíz, vagy akármi, nem lehet.
2018. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
értem de gondolom ott sokkal drágább minden
2018. nov. 14. 22:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb 10 darab, egyenként legfeljebb 100 mililiteres űrtartalmú edényben lehet a repülőgép fedélzetére folyadékot felvinni, ha a biztonsági ellenőrzés előtt már nálad van (mert pl otthonról hozod). A duty freeben vásárolt termékeket ahogy az első is mondja, felviheted korlátozás nélkül. A feladott poggyászba is rakhatsz alkoholt, ott csak a vámszabályokat( Eun belül max 10liter tömény vagy 90 liter bor vagy 110 liter sör) és a csomagra vonatkozó súlykorlátozást kell betartanod.
2018. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Több bolt is van a biztonsági ellenőrzés után, ahol szabadon vehetsz alkoholt. Az egyiknek például publikusak az árai: [link]
2018. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Felvinni a fent felsorolt feltételekkel tudsz alkoholt. A fedélzeten azonban a légitársaságok csak a személyzet által felszolgált alkoholos italok fogyasztását engedélyezik. Nem mondom, én is nyitottam bögrecsárdát már lókoszt járaton, de nagyon forogni kellett, hogy ne járjak úgy, mint az az ismerősöm, akitől egy laza mozdulattal elvette a sörét a stewardess, mert épp nem a fedélzeten felszolgált márka és kiszerelés volt az asztalán.
2018. nov. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Direkt próbálgattam, mit lehet kézipoggyászban vinni. Egy régi-régi hátizsák volt. A két literes (körüli ugye), teli vizesflakon sima ügy. Ugye gondoltam szomjas leszek éjféltől háromig, míg várom a vonatomat Vecsésen... Venni meg sehol nem lehet anélkül, hogy rablókat szolgálnál ki a rendes munkád gyümölcsével. Ugye reptér meg benzinkút, tökéletes oázisok, ahha! Vittem a nagy flakon vizet a kabátba tekerve, színig töltve, hogy ne lötyögjön. Kutyának nem tűnt fel. Telefont, töltőket, kulcsot, mindent bele a hátizsákba. Senki egy büdös szót nem szólt, hogy pakoljak már ki. Mondjuk nem is vagyok az a lebuktatni való, kimelegedett, izgága arc. Szinte ügyelnem kell, hogy ne tűnjek túl nyugodtnak. :) Persze végig benne volt a pakliban, hogy amikor csak úgy kisorsolnak pakolásra, akkor azért kipakolunk. Az otthonról exportált sütit eléggé sajnáltam volna.


Ha jó kajákat viszel, ne érződjön az illata, tedd ezer lezárt zacsiba a legpatentabb hűtődobozodat! :) Ha piát viszel, legalább "takard" a lötyögését valami hangszigetelővel! És magadban teljesen barátkozz meg a gondolattal, hogy csak úgy kiemelnek és megkaparintják a cuccot! :)

2018. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Ezt maximum bemákolni tudod. Vagy sikerül, vagy nem...
2018. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Kaját, telefontöltőt meg ilyeneket fel lehet vinni, azért kár volt így parázni... Korlátozás csak folyadékra meg fegyverként használható tárgyakra van. A feladott csomagban elég sokat lehet vinni, illetve ahogy írták, a reptéren vett italokat is. Külön költséget nem kell fizetni, csak vámot egy bizonyos mennyiség felett, de az jóval több egy üveg italnál. Olyan sincs, hogy előre bejelented és viheted.
2018. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért tiltják a folyadékot, mert reptéri körülmények között nehéz (körülményes) kiszűrni a terrorcselekményhez használt eszközök sorából, hogy eszköz, vagy innivaló. Egyszerűbb megtiltani.

Szilárd tárgyaknál a szeparáció sokkal könnyebb, ezért nincs alapvető tiltás. (bizonyos ételeket nem a repülőtársaság, hanem az érkezési ország tilthat).

2018. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!