Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Megéri utazási irodán keresztü...

Megéri utazási irodán keresztül repjegyet foglalni? Egyáltalán van olyan, akinél lehet csak repjegyet venni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy két kattintás a neten is, foglaltam is már többször. Csak felmerült bennem a kérdés, megéri-e.

2018. nov. 19. 23:13
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
5%
Bennem meg az a kérdés merült fel hogy te tisztában vagy-e azzal miből él egy utazasi iroda?!
2018. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bennem meg az, hogy tisztában vagy-e hogy ők más árakkal is dolgozhatnak? Szállásoknál is sokszor más áron foglalnak, mint te.
2018. nov. 20. 09:01
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Csoportoknak megéri, mert ha egyenként elkezdesz foglalni, akkor nem tudsz azonos, hasonló áron. De ezt utazási irodák megoldják. Egyénileg nincs értelme.
2018. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Én max akkor használnék ilyen helyet ha csoportba megyünk vagy ha nem vagyok tisztában semmivel(vagy nagyon elfoglalt ember leszek) ezért hajlandó vagyok többet fizetni azért hogy más intézze. Valójában sokkal jobban megéri magadnak szervezni, nem nehéz főleg ha csak egy gép jegyről van szó, még ha hasonlítgatni akarod az árakat akkor is fél óra alatt meg van.
2018. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Tudom, hogy van ezer összehasonlító oldal, tényleg csak elméleti kérdésként tettem fel.

2018. nov. 20. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Vannak csak repülőjegy kereskedelemre szakosodott irodák, de ahogy írták, ezek főleg utazási irodákat szolgálnak ki. Való igaz, hogy csoportos jegyet jó áron tudnak beszerezni. Lehet egyénileg is venni náluk jegyet, általában pár % kezelési költséget számolnak fel. Akkor megéri szerintem, ha tapasztalatlanul sok átszállásos, bonyolult útra veszel jegyet ismeretlen kontinensen, vagy olyan honlapja van a légitársaságnak, amin nem tudsz eligazodni.
2018. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Szerintem a nyuggereken kívül senkise vesz ma már irodába repjegyet! Nagyon macerás és drága is.

Szerintem a nyuggerek is a neten vennék ha valaki meg mutatná nekik hogyan kell.

2018. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mik vagy kik a nyuggerek? Nem hallottam még ezt a szót.
2018. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy van kezelési költség. :)

Igazából beszélek angolul és németül, meg nem egyszer vettem már repjegyet, csak arról van szó, hogy a mostani úti célomra a wizzair is 60ezerért kínálja a jegyet, és ahogy kutakodtam az összahasonlításos oldalakon, eszembe jutott ez is.

2018. nov. 20. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Látszik, hogy az elöttem szoltak nem ismerik az utazási irodákat, és azt gondolják az online portálok ingyen müködnek...


Mindenki aki repjegyet értékesít kap provizíót. mindegy, hogy online és mindegy, hogy egy iroda. Az árak mindenhol ugyan azok, azt nem az irodák szabályozzák, hanem a légitársaságok.


Pro, kontra:


- Egy online üzletfelületen a nap 24 órájában tudsz venni jegyet, vagy is ha a légitársaság olcsobbra teszi a jegyét azt ott rögtön látod, és foglalhatod is. Az irodába viszont az akkori az napi állás szerint tudsz foglalni.


- Viszont ha bármi történik a jegyeddel. Pl a légitársaság törli a járatodat 2 nappal az indulás elött, akkor bemész az irodába és ök segítenek neked, mit is kell tenned. Online üzlet ilyennel nem foglalkozik!!!!


Mi föleg komplex nyaralásnál csak is irodát használunk. MERT: az ár ugyan az mint az interneten, de az irodában elmondhatjuk az extra kívánságainkat. Pl egy tropusi országba soha nem akarok földszinti szobát(tele van bogarakkal, hangyákkal, szúnyogokkal az egész), vagy pl mikor babával utaztunk kértünk + babaágyat a repülöre és a hotelbe is...

Ès amikor valami baj van akkor az iroda mögöttünk áll. Pl ilyen volt mikor kislányom az indulás napján sugárba hányt. Habár repjegyet meg kellett vennünk másnapra de pl a trnaszfer és minden más ugyan úgy várt minket... Ha egyénileg megyünk, akkor a megrendelt transzfert bukjuk, és még a hotellel is levelezgethettünk volna, az iroda mindent elintézett nekünk.

De mondok jobbat: volt olyan, hogy a transzfer buszunk 4 órát állt baleset miatt, és az iroda elintézte, hogy a köv géppel mehessünk inygen és bérmentve, mert egy szervezett útban voltunk, és nem a mi hibánk volt, hogy nem értük el a repülöt.


Èn csak akkor veszek repjegyet online egyénileg, ha ahova utazok nem nagy gond, ha nem érek oda. Pl a szállás nincsen kifizetve, vagy baráthoz utazom...

2018. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!