Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a folyamata a reptéri...

Mi a folyamata a reptéri teendőknek?

Figyelt kérdés
Januárban utazom San Diego-ba és még sosem ültem repülőn, repteret is csak messziről láttam így fogalmam sincs mit kell ott csinálni. Azt tudom hogy mínium 2 órával indulás előtt ott kell lenni. Ha valakinek lenne rám ideje, gyakorlott utazóként akkor örülnék ha tudnék kérdezni is tőle.

2018. dec. 9. 08:30
 1/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne !
2018. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, megkeresed a check in pultokat (kb olyan, mint a boltokban a kassza). Amúgy minden ki van táblázva. Felette van egy kijelző, kb mint a vasutállomásokon, időben kiírják mikor megnyit a chekkolás és hogy melyik pulthoz kell menned. Ha akarod lefóliáztatod a csomagod előtte, én nem szoktam. (Amúgy bőröndökbe se törékenyet, se értékeset ne rakj!). Ha becsekkoltál megkapod a beszállókártyát. Mostanás online is chekkolhatsz, ekkor csak a bőröndöt kell feladni, de a kezdő folyamat ugyanaz. Utána kövesd a tömeget a biztonsági ellenőrzésig. Csináld ahogy a többiek előtted, igazából nem kunszt, zsebek kiürít, tálcára rárak, átlépsz a kapun, másik oldalon felszeded a cuccaid. Utána bejutsz a váróba, ott nézelődhetsz ha akarsz. Javasolt megkeresni a beszállókaput ahonnan a géped indul, szintén kijelzőkön mindent láthatsz. Mikor menyit a kapu odamész, beállsz a sorba a felszálláshoz, utána mész egyenesen előre fel a gépre. Ott keresd meg a helyed, rajta lesz a beszállókártyádon és kb kész.
2018. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Amerikaba mesz ezert nem csak ugy megy ahogy a kettes irja. Altalaban mar becsekkolas elott megkerdezik, tudakolozzak milyen belepesi engedelyed van, vizum vagy ESTA. Becsomagoltatni a borondot folosleges mert a TSA Amerikaban levagja rola es atnezi a borondodet. Azon a gepen amelyikkel San Diego ba mesz leszallas elott kapni fogsz egy kis lapocskat ami a vamhoz kell. Beszamolsz, hogy mekkora erteku aru van nalad, pl ajandekok. Vammentesen $100 ig vihetsz be a felett mar vamot kell fizetned. Friss arut, hust ilyeneket tilos bevinni.
2018. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés lesz-e átszállásod.


Már van online check-in -re lehetöség, ami eltérö, hogy mikor tudod megycsinálni, de a lehetö legkorábbi idöpontba csináld meg. Változó, hogy ekkor kapsz egy helyjegyet vagy te választhatpd ki a helyet ott. De a lényeg, hogy az online check-in végére lesz egy beszállókártyád a pontos helyeddel.

Ezt a reptéren is megteheted a repülés elött pár órával.


Kiérkezni mindenképpen 2 órával elötte legyél ott, de mi föleg ha sokan megyünk, már 3 órával elötte ott vagyunk, max megiszunk egy kávét, veszünk egy magazint...

Nekem már volt (Frankfurt) 1 órás átvizsgálási várakozásom.


Mikor megérkezel a reptérre, a nagy kijelzön villog, hogy indulás és megkeresed a járatodat, ott mutatja, hogy melyik check-in pultoknál tudod leadni a böröndödet. Oda mész, és ott sorba állsz(itt is sokszor 30 perc is a várakozás). A böröndödre ragasztanak egy cetlit és a másik felét a cetlinek a beszállókártyádra ragasszák.


Aztán marad a kézi poggyászod csak nálad, és elindulsz be a kapukhoz. Itt lesz az átvizsgálás mindent az átvilágító gépbe kell tenni, rajtad semmi fém nem maradhat, de van benned orvosi fém, azt jelezni kell. Legtöbb helyen cipöt is levettetik.


Aztán már bent vagy. Itt kapuk vannak a bezsállókártyán és a reptéren ezer helyen kihelyezett kijelzökön is rajta van, hogy melyik kapuhoz kell menned. Ès a kapunál is jelzik melyik gép fog onnan indulni. Ha változás lesz, a kijelzökön mutatják folyamatosan.

Aztán eljön a bording, beszállás ideje, ott megmutatod a beszállókártyádat és útleveledet, és mehetsz a gépre, ott megkeresed a helyedet(mint a moziban), és leülsz.

melyik társasßaggal mész?

2018. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bécsben és Chicagóban szállok át. Austrian -nel chicagóig és united-del repülök san diego-ig. Amikor lefoglaltam a jegyem fel volt tüntetve, hogy az árban bennevan egy feladott poggyász. Namármost...lehet hülye kérdés, de azért felteszem. Ez azt jelenti, hogy viszem a kis hátizsákom 8 kilóig, felvihetek egy kézipoggyászt (összesen ugye 158cm) és még azon kívül még vihetek egyet amit feladok, vagy hogy van ez, mert erre infót még nem láttam.

Egyébként köszi az infókat. :)

2018. dec. 9. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kérdés lesz-e átszállásod." Persze hogy lesz neki. Nincs kozvetlen jarat Budapest es a nyugati part kozott.


Tenyleg erdemes 3 oraval elotte kimenni, biztos ami biztos.


"Bécsben és Chicagóban szállok át." - Chicagoban fel kell majd venned a borondot. Eleg hulye megoldas sajnos, de minden alkalommal, amikor az USAba utazol fel kell venned a borondot ott, ahol eloszor belepsz az orszag teruletere es ha tovabb utazol, akkor ujra le kell adni.


En LAben lakom es direkt emiatt mindig olyan utat valasztok, hogy meg Eu-n belul kelljen atszallni, hogy ne kelljen a boronddel tokolni. Nem egy ordongosseg, csak annyi, hogy leszallsz a geprol ORD-n, ki lesz tablazva hol kell felvenni transit utasoknak a csomagot, felveszed a szalagrol majd kb. 5 meterrel arrebb felteszed egy masik szalagra.


Megy az angol? Ha nem, akkor meg BUD-n ismerkedj, tutti lesz rajtad kivul mas is aki Diegoba jon es talan beszel angolul es majd segititek egymast.


A csomag a legtobb legitarsasagnal igy megy: van egy feladott csomagod (check in baggage - ami altalaban 50lb vagy 23 kg lehet), van egy kezipoggyasz (carry on item - kb. 8 kilo) es van egy szemelyes targy (personal item - noi retikul, laptoptaska, stb.).


ESTAt elintezted, ugye? Es az utleveled utazas utan meg 6 honapig ervenyes?

2018. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a legtobb repteren automata kioskok vannak, San Diego is ilyen. Itt egy rovid video hogy mirol is van szo, ha esetleg belefutsz egy ilyenbe akkor ne lepodj meg:

https://www.youtube.com/watch?v=hMf5fiz4p2M

2018. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5/7-es köszi az infót. Hála Istennek angolul elég jól tudok.


Véleményetek szerint...Bécsben 1 óra 15 perc van átszállni, Chicagóban pedig 2 óra 5 perc. Bécsben csak annyi a dolgom, hogy elmenjek egyik terminálból a másikba, vagy van egyéb elintézni való dolgom? És Chicagóban? Jajj úgy félek, hogy elcseszek valamit...

2018. dec. 16. 19:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem. Este elfogadva, az útlevél teljesen friss, még egy hónapos sincs :)
2018. dec. 16. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!