Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair poggyászellenőrzés....

Wizzair poggyászellenőrzés. Mennyire szigorúak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemsokára Wizzair-rel fogok utazni. A gépre felvihető kézipoggyász mérete: 40 × 30 × 20 cm. Az én táskám magassága kb 42 cm. Ilyen kis eltérés esetén is kifizettetik velem a +25 Eurós díjat? Egyáltalán, hogy történik a táska lemérése, egy ember random leméri mérőszalaggal, vagy a gép méri le?


Még sose utaztam repülővel, elnézést ha nagy hülyeséget kérdeztem :)

Előre is köszönöm mindenkinek!



2019. ápr. 3. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a +25 EUR inkabb valami 70, ha a repteren kell fizetned.
2019. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

25 eur kb stimmel, múlt héten ilyen 9 ezer forintokat szedtek ezért.


Milyen táskákról van szó? Én úgy láttam, hogy a bőröndökbe kötöttek bele, a kb. megfelelő kisebb hátizsákolba nem.

2019. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy fémkeret, ami pont akkora méretű. Ha belefér mindenhol, akkor mehet, ha nem, fizetsz. Én javaslom, hogy sporttáskát (vagy hátitáskát) használj, mert az deformálható kis mértékben. A bőröndöt sehogy nem tudod összenyomni. Ráadásul nemcsak oda, hanem visszafelé is elképzelhető a büntetés. Sokszor utaztam, sohasem fizettem.
2019. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Én is javaslom a sporttáska és a hátizsák használatát. Bőrönd esetén a kilógó fogantyúk, kerekek manapság már átmennek a teszten, de ha maga a táskatest 42 centis, az màr nem feltétlenül.
2019. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan nem tudom felfogni mit nem lehet érteni azon, hogy a merethatarok nem véletlenül vannak megadva. Ha 40cm, akkor nem lehet 42.
2019. ápr. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
menj busszal , oda felfer
2019. ápr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták: ha táska és nem bőrönd, akkor ne pakold tele és valamennyire összenyomható lesz - bele tudod paszírozni a keretbe. Hacsak nem merev a táska alja és úgy 42 cm.
2019. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Melyik szót nem érted qbból, hogy a túlméretes csomagért fizetni kell?
2019. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy 42 centis hátizsákot simán össze lehet nyomni 40 centisre (akár ha van, a merevítést kiszedve), maga a méret pedig erősen biztonsági tartalékkal van méretezve, az ülés alá betolva egy ekkora táskát, még kb. +10 centi elfér.

Egyébként az én táskám is pont 42 centis tejes méretében, ezért is lepett meg, hogy miután betoltam a szék alá annyi hely maradt.

Természetesen ettől még a méretkorlát méretkorlát, de ebből ha nem összenyomhatatlan semmi baj nem lesz.

2019. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!