Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi pénz lehet nálam...

Shaggy95 kérdése:

Mennyi pénz lehet nálam amerikai repülőtéren hazautazásnál? Ti hogyan hoznátok haza a pénzt? KP vagy átutalással?

Figyelt kérdés

Szezonális munkát fogok végezni majd az USA-ban nyáron, kb 3000-3500 $-t szeretnék hazahozni.

Ha ezt készpénzben vinném, elkérnének vajon valamilyen dokumentumot a reptéren? (munkáltatói igazolást pl)

Mekkora összeg lenne az, amire felvonnák már a szemöldöküket?

Köszi a válaszokat!



2019. ápr. 11. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ott nyitsz egy bankszamlat, arra utaltatod (vagy a bankfiokban a munkaltatodtol kapott csekket befizeted a szamladra), majd nyitsz egy transferwise borderless fiokot es ACH-val fillerekert atutalod arra mielott hazautazol. Onnan meg vagy utalod magyar szamlara, vagy hasznalod a TW bankkartyajaval.


Ott kinnt mindenkeppen bankszamlan tarold a penzed, kulonben ellopjak jo esellyel. (Feltetelezem, hogy csori diakkent mesz ki es valoszinuleg hasonlokkal fogsz lakni)

2019. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt a Trasnferwise-t megnézem majd!
2019. ápr. 11. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Èn ennél egyszerübben oldanám meg.

Csinálnék egy dullár alapú baknszámlát Mo-n, amihez egy dombornyomott kártyát kérnék(pl visa vagy mastercard), és arra kérném kint a fizetésemet. Havonta egy összegben venném le azt az összeget róla, amit elkötök.


Amúgy arról, hogy kiviteli limit lenne nem tudok.

De Europai union belül 10.000€ amit behozhatsz a határon adózás nélkül. Ìgy max ellenörzés a magyar határon lesz.

2019. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

"Èn ennél egyszerübben oldanám meg."


Mar itt az elejen megragadnam az alkalmat leszogezni, hogy te egy ZSENI vagy!


"Csinálnék egy dullár alapú baknszámlát Mo-n, amihez egy dombornyomott kártyát kérnék(pl visa vagy mastercard), és arra kérném kint a fizetésemet."


25-50USD lesz az atutalas koltsege a munkaltato oldalan, arra meg rajon valamennyi itthon.


"Havonta egy összegben venném le azt az összeget róla, amit elkötök."


Erre a legtobb itthoni bank iszonyatos koltseget tesz.


"De Europai union belül 10.000€ amit behozhatsz a határon adózás nélkül."


Behozhatsz barmennyit adozas nelkul, csak 10.000EUR folott be kell jelentened es szamithatsz arra, hogy bizonyitanod kell a szarmazasat. USA-ban is van valami hasonlo osszeghataros felhajtas.


De megegyszer: egy zseni vagy, mindnyajan elismerjuk tajekozottsagod a temabad, ha a jovoben is van hozzafuznivalod barmihez is, ne tartsd meg magadnak!

2019. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"25-50USD lesz az atutalas koltsege a munkaltato oldalan, arra meg rajon valamennyi itthon."


Utalasonkent. B)

2019. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
3ezer dollar nem tetel, senki nem foglalkozik vele meg akkor sem ha 1 dollaros cimletekben tomod meg vele a borondot. Az USAbol ha 10ezer dollarnal tobbet akarsz kihozni, azt le kell jelenteni. Ki lehet vinni tobbet is de szolni kell, mert ha nem szolsz es megtalaljak nalad, akkor elkobozhatjak! (a repteri kutyusok nemcsak a drogot, hanem a penzt is ki tudjak szagolni es szuroproba szeruen ott allnak a repteren es szaglasszak az utasokat es ha a bloki jelez, akkor vizsgalat ala vesznek.)
2019. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi kommenteket mindenkinek!
2019. ápr. 11. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Tíz évvel ezelőtt dolgoztam nyáron az USA-ban, csekken kaptam a fizetésem, aminek nagy részét azelőtt váltottam be, hogy hazajöttem, ha jól emlékszem, 2000-2500 dollár környéke volt. Simán hazahoztam kp-ban, a kutya nem kérdzett semmit. A tied nincs egymillió forint kp, ez nem az a tétel szerintem, amivel különösebben foglalkoznának. Van, aki ennyivel indul nyaralni.
2019. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

remélem azért angolul beszélsz

2019. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De a transferwise is jó ötlet.
2019. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!