Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülésbiztonsági videót hol...

Repülésbiztonsági videót hol találok?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma de nemtudom hol lehet olvasni vagy videót nézni ilyenről.

Bocs ha nem a kellő csoportban tettem fel a kérdést!


2019. ápr. 13. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Youtube-on
2019. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kerestem
2019. ápr. 13. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Youtube vagy a légitársaságok oldalai.
2019. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen videóra gondolsz? Amit a fedélzeten játszanak le?
2019. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyanra amelyben beszélnek az adott helyzetről magasságról,veszélyekről, megoldásokról, látottakról, stb.

Szóval nem promo videó érdekel hanem reklám mentes dolog.

2019. ápr. 13. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem teljesen értem mire gondolsz, szerintem ilyen nincs is.

A National Geographic-nak van a Légikatasztrófák sorozata, ami elég jó.

2019. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tehát te olyasmit keresel, hogy az adott vészhelyzeteket hogyan hárítják el a pilóták? Ezekhez jellemzően nincs egy általános forgatókönyv, hanem van egy javaslat, egy bő irányvonal, amit a gyártó meghatároz a technikai kézikönyvben, és ezt implementálják az adott légitársaságok a saját procedúráikba. Itt minden tulajdonképpen meg van koreografálva, mindent ellenőriznek egy adott időben és adott szóhasználattal, nem mindegy, hogy kinek hol van a keze, mit mond és mikor. Tulajdonképpen koreografáltak az ilyen vészelhárítások. A baj az, hogy ezek a publikumnak nem hozzáférhetőek, a gépek kezelése, kezelőszerveinek működése, fedélzeti elektronika funkciói és használatai publikusan nem hozzáférhető információk, biztonsági okokból.



Ma már minden pilóta és utaskísérő egy titoktartási nyilatkozatot ír alá a biztonsági procedúrák és érzékeny adatok kezeléséről. Szóval olyanokról beszélhetnek, hogy teszem azt, két kapitány repülhet-e együtt, vagy nagyjából milyen sebességek és magasságok figyelhetőek meg a gépeken stb. De a konkrét kezelés és kezelőszervek működésének mivoltát ezek a nyilatkozatok védik, hogy illetéktelenek ne tudják kezelni a gépeket. Ezért van az, hogy a repülőkről készült hivatalos képeken a képernyők vagy ki vannak kapcsolva, vagy csak a navigációs módot mutatja. Nyilván nem csak azt tudja, de a többi üzemmódot nem mutathatják nyilvánosan. Szóval ha ilyesmi érdekel, akkor bizony javaslom, hogy inkább foglalkozz a magángépek biztonsági eljárásaival, például itt van egy link:


[link]


Na persze itt se fenékig tejfel az élet, mert ezek meg eleve a pilóták számára készültek, szóval ha nem tudod pontosan, hogy melyik kezelőszerv hol van a gépben és mit csinál, akkor sokra ezzel sem mész. Azoknak a pozíciójához pedig szintén nincs könyv, vagy videó, mert azt úgyis a rendes gyakorlati képzés során tanulják meg a növendékek.

2019. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!