Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Easyjet mennyire szigorú a...

Easyjet mennyire szigorú a poggyászmérettel?

Figyelt kérdés

A megengedett méret 56x45x25 cm, nekem a bőröndöm kerekekkel, fogantyúval mindennel 56,5x38x23 cm. Szoktak ketrecezni vagy csak ránéznek? Ha ketrec van az egészen pontosan 56 cm? Mivel a fogantyú lóg túl lehet bele tudom erőszakolni, de megnyugtatna ha valaki azt mondaná, hogy nem szaroznak ennyire ezzel és ne parázzam túl...


(TAP airrel utaztam már ezzel a bőrönddel, ott 55 cm lehetett volna a max magasság, de az nem fapados, így beszállásnál rá se hederítettek a csomagokra, a felső tárolóba meg még a 60 cm-es is simán befért volna.)



2019. ápr. 14. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Tudod ezek a mérethatárok nem poénból vannak. Biztos lesz egy csomó emberke aki leírja hogy neki 10 centivel lógott túl és azzal sem foglalkoztak, csak egyrészről nem tudhatod hogy igazat mond és nem csak szívatni akar, másrészről az hogy valaki átcsusszan, az nem azt jelenti hogy neked is mázlid lesz. Az a biztos, ha minden mérethatárt betartasz mert ha oda és vissza is elmeszelnek az nem lesz olcsó mulatság. Láttam már olyat pont easyjetes járatnál hogy az emberkének tényleg csak pát milit lógott ki a poggyász a sablonból, elkezdett hepciáskodni és a biztonsági őrök kihajították és gondolom eljárás is indult ellene. Szóval nem biztos, hogy megéri. Meg azt se felejtsd el, hogy a fapadosoknak ez az egyik legnagyobb bevétel.
2019. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Fél centi miatt biztosan nem lesz gond, azt még a keretbe is be tudod tenni.
2019. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogok fizetni, készülök arra ha nem jó és viszem a kis ikeás szatyrom, átpakolok a bőröndöt meg kidobom... Múltkor is így mentem, szerencsém volt megmaradt a bőröndöm. Csak kíváncsi vagyok mennyi az esélyem arra, hogy végül ikeás szatyorral utazok... :D (Igen vehetnék egy kisebb bőröndöt, de fél cm miatt valahogy sajnálok 10.000-15.000 Ft-ot kiadni, amit költhetek az utazásomra is... Ráadásul lehet nem is lesz vele semmi probléma)
2019. ápr. 14. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
de ha ki kell dobni a bőröndöt akkor legközelebb már nem lesz bőröndöd és mégis csak venni kell.
2019. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Látatlanba nem lehet megmondani. Ha belefér a ketrecbe, maradhat. Ennyi.
2019. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A magasságot nem emlékszem, hogy megnézték volna, de a bőrönd súlyát velem megnézették.
2019. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pár mm-t még hőtágulni is képes egy bőrönd, kizárt, hogy ekkora difi probléma legyen.
2019. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fapadosok szoktak fél centiken szívózni, én nem kockáztatnám meg a helyedben.
2019. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem vettem új bőröndöt és nem volt semmi. Beszállásnál ott volt a ketrec, de nem kellett mindenkinek beletennie a bőröndöt, csak gondolom annak kellett volna akién szemre látszik, hogy nagyobb. Nem láttam senkit akit megkértek volna, hogy rakja bele a táskáját. Sőt visszafele késett a gép kb fél órát, ezért 30% kedvezményt adtak minden kaja árából a gépen (nyilván még így is drága, de legalább a gesztus megvolt)
2019. júl. 19. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!