Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegyet eladni hogyan...

Repülőjegyet eladni hogyan szoktak, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha van egy Wizzair jegyem, de én nem tudok mégsem repülni és el szeretném adni azt hogy tehetem meg.


Miután megkaptam a vevőtől a vételárat milyen adatokat adok meg neki, hogy ő át tudja íratni a saját nevére?


PNR szám és még?


A Wizzair fiókomhoz a belépési adatokat nyilvánvalóan nem kell és nem is szeretném.


Köszönöm!



2019. máj. 31. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon olcson kell ahhoz adnod, hogy valakinek megerje kifizetni meg pluszban az atiratast. Pont ezert szoktak az ilyesmit elengedni inkabb.
2019. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha van olyan bolond aki pénzt adott a jegyedért, feltétlenül írasd le vele, hogy felelőssége teljes tudatában megveszi. Te írd oda, hogy eladod. Adj meg minden adatot és örülj.

De ilyen idióta kevés lesz, hidd el.

2019. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a jegy eredetileg és hová szól?
2019. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Fapados (pl. Wizzair) légitársaság jegyeit nem nagyon szokták eladni/megvenni, mert nagyon drága a név átírásának költsége:


"Névváltoztatási díj*

A WIZZAIR.COM OLDALON KERESZTÜL

Járatonként és utasonként ‎45,00 € "


Jelenleg ez kb. irányonként 15 ezer ft.

Ha vettél jegyet mondjuk 20 ezerért és még 15 ezer ft az ártírási díj, akkor irányonként 35 ezerbe kerül az illetőnek, aki megvette= ami Neked 40 ezer volt, oda-vissza, az neki 70 ezerbe "fáj".

Ugyanakkor lehet, hogy felmegy a honlapra (Wizzairre) és talál 15 ezerért jegyet.


A másik dolog: én biztosan nem utalnék előre egy vadidegen embernek, aki vagy elküldi vagy nem a foglalási kódot, ami vagy jó vagy nem.


Szóval bajos lesz ezt eladni...

2019. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez gazdasági totálkár, fapados jegyet nem írhatunk át, mert az átírás jellemzően drágább mint az új jegy. Nem fogsz érte pénzt kapni, valószínűleg ha ingyen adnád akkor sem kínlódna vele senki, olcsóbb és egyszerűbb saját névre venni egy újat.
2019. jún. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ingyen szokta névátírást kell csak állni. Ha jókor vetted így is megéri annak aki megveszi. Én nem nyerek rajta de nem is tart semmiből.
2019. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sehogy.
2019. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!