Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Honnan tudhatom, hogy 5...

Honnan tudhatom, hogy 5 percen belül voltam a parkolóban a Budapest Liszt Ferenc reptéren? Mert kiengedett a kettős kapu, ahogy a parkolójegyet behelyeztem, nyílt a sorompó, majd a másik is. (ugye 5 percig ingyenes).

Figyelt kérdés

Ha túlléptem volna az 5 percet, akkor nem engedett volna ki? Nem szeretnék utólag büntetést kapni ezért (bár szerintem benne voltam az 5 percben). Korábban már jártam itt, de akkor a nagy parkoló még üzemelt (ott akkor külön fülkében fizettem a parkolást). Ott most építési terület van. Hajnalban jártam most a reptéren, és a tömeggel a prémium parkoló-kiszálló területre jutottunk. Lányom gyorsan kiszállt, a folyamatos kocsisorba visszakapcsolódva a kettős sorompónál a parkolójegyet behelyezve kiengedett a sorompó. Ebből, akkor azt gondoltam, hogy ingyenes volt. De nem vagyok benne biztos, ezért kérdezem, hogy ha fizetős időbe csúsztam volna, azt honnan tudhatom? Kiengedett volna a sorompó (kettős kilépő sorompó)?


Az információs telefonszámon nem veszik fel a telefont.



2019. jún. 7. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem enged ki fizetés nélkül ha tul vagy az 5 percen
2019. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nincs gond
2019. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


A kilépő sorompónál azt írta, hogy bankkártya, vagy parkolójegy (ha jól emlékszem). A parkolójegyet adtam oda neki. Bevette, megköszönte, kiengedett.


Ugyanakkor utólag megnézve a BUD honlapját, fizetőautomata az máshol van. Itt a sorompónál lehet fizetni is, ha lejárt volna az 5 perc?


Mondjuk terminál pin padot nem láttam.


És, ha lejárt az 5 perc, akkor nem enged ki? Akkor ott a többi autóst feltartom, és vissza kellene valahogy tolatni?


Így van ez?

2019. jún. 8. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kiengedett akkor minden rendben, semmivel nem tartozol. Igen, máshol kell előtte kifizetni, és igen, vissza kell menned fizetéssel érvényesíteni a kártyát, ha túllógsz az 5 percen. Igen föltartod a többi kilépőt és baromira nem fognak örülni neked. Oda kell figyelni.
2019. júl. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha nem tudsz visszatolatni a sor miatt, a mögötted állók is kicsúsznak az 5 percből!
2019. júl. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

cheriff!


Köszönöm válaszod, így már teljesen világos. Vagy érezni kell az időt, vagy egy stopper kell hozzá... hogy a kapu ne fogjon meg, és másnak se okozzak kellemetlenséget.


Azért érdekes, hogy így működik. Gondolom, azért elő-előfordul, hogy a kapu megfog embereket...

2019. júl. 16. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem már előfordult, hogy előttem beragadt a srác mert nem ismerte a rendszert. Emberek vagyunk, mindenki hibázik néha. 5 perc tényleg csak annyira elég, hogy megállsz, érkező beszáll, csomagját berakjátok hátra és húztok kifele. Azt szoktam látni, hogy olyanok csúsznak el, akik elkezdik a csomagokat átrendezni, vagy nehezen tudják betuszkolni. Azt is nehéz megállni, hogy ne kezdjünk rögtön élménybeszámolni.
2019. júl. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!