Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tudok kizárólag kézipoggyászba...

Tudok kizárólag kézipoggyászba pakolni?

Figyelt kérdés
10 napra utazunk el, egyáltalán nem szeretnék a kézipoggyászon kívül mást vinni. Ahová megyünk 40 fok lesz, folyton nagyon meleg van. Vinnék néhány ruhadarabot, a legfontosabb tisztálkodási szereket (100 mlest), illetve iratok, pénz, telefon és ennyi. Ezek mind mehetnek fel a gépre kézipoggyászban igaz?Másra nem hiszem, h szükségem lenne, nyaralunk, várost nézünk, nem akarok túlzásba esni a pakolással, minimalizálni akarom. Csak nem tudom, h felmerül-e olyan dolog, amit kézivel nem vihetek. Nem vinnék pl. emiatt körömreszelőt és társait.
2019. júl. 18. 07:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tudsz.
2019. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a körömreszelő pont nem tiltott, sőt, a biztonsági borotvapenge is mehet. Kisbicska nem lesz nálad, ez van. A folyadékokat gondold még át, ha mondjuk kontaktlencsét hordasz vagy olyan fèlreesőbb trópusi helyre mèsz, ahol esetleg nem lesz szúnyogriasztó spré vásárlására lehetőséged, akkor nem biztos, hogy ezekből elég a 100 ml. (Igaz, többször 100-100 ml-t vihetsz).


Ruha tekintetében gondolj az erősen légkondicionált helyekre (vékony pulóver) és a rovarokra (hosszú ujjú, de könnyű ruhák), továbbá ha netán elegánsabb helyre mentek tervezetten, ahhoz is kellhet ruha. Ezen kívül ha bármilyen szuvenírt hoznál, annak kell hely és nem lehet folyadèk, zselé. És ezek fényében döntsd el, mekkora csomag kell.

2019. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én tusfürdőt, fogkrémet, fogkefét, stb nem vinnék. Vennék ott. Aztán 10 nap után kidobnám. Nem egy nagy összeg.
2019. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azert valtas labbeli, papucs, stb.legyen nalad.
2019. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi 2-3 hetes tahi nyaralásra is csak kézipoggyásszal megyünk. Pipere dolgokat sem viszek, mert kint mindent nagyon olcsó megszerezni.
2019. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
javítok. nem tahi hanem Thai nyaralás
2019. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nagyon keserves lesz, egy strandtörölközővel már szinte tele van a csomagod. Szandál, cipő, papucs, ezek már be sem férnek. Bármit akarsz venni, nem teheted meg, mert nem tudod hazahozni. Én látom az ilyen utasokon, hogy szinte sírva hagyják ott az italkülönlegességeket, szép ruhákat, cipőket. Ha többen utaztok, közösen is vehettek egy nagybőröndöt, máris fellélegeztek.
2019. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a körömreszelő pont nem tiltott,"


Mondjuk épp a körömreszelőt vették el 2 hónapja az egyik utastól, mert 6 cm-nél hosszabb volt. A 6 cm-es szabályt be kell tartani.


A 7-es által leírtak pedig valóban így vannak: ha kézivel mész, akkor bizony hazafelé nem tudsz szinte semmit hozni. Erre jó megoldás

- az általa leírt egy nagy közös bőrönd VAGY

- mi azt szoktuk alkalmazni, hogy visszafelé elsőbbségi beszállással jövünk, mert ilyenkor lehet + 1 kézipoggyászod a megadott méretben :-)

2019. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi Izlandra is befértünk a kézibe, pedig nem 2 fürdőruhát kellett vinni. Sőt a meleg ruha mellett hálózsák is befért. Pakolni tudni kell. Az ajándékot a dutyban szoktuk megvenni, onnét bármit fel lehet vinni a gépre. Körömreszelőt műanyagot szoktam vinni. Borotvát fel lehet vinni, más éles szerszám meg nem kell.
2019. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Torolkozobol nagyon ajánlom a decathlonos vékony törölközőt, ami terület én legalább akkora, mint a hagyományos torolkozo, de osszehajtva sokkal kisebb nála
2019. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!