Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha lefoglalom a szállást a...

Ha lefoglalom a szállást a booking.com on plusz pénzt kell fizetni a helyszínen?

Figyelt kérdés

10.000ft ot ír a booking 1 éjszakára

a lefoglalást bankártya nélkül is megtehetem de a helyszínen plusz fizetnem kell hogy lefoglaltam?

Vagy ez hogy van?



2019. nov. 28. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt az összeget kell kifizeti ami megvan adva, ilyen random plusz pénz nincs. Én eddig csak olyannal találkoztam ahol kérték a kártyát, akkor is ha helyben a szálláson fizettem. Még sokszor az ingyenesen lemondható szállás esetén is terhelik a kártyám 10-35%-kal. Igaz én mindig csak külföldi szállást foglaltam eddig.
2019. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyit kell fizetned, amennyit a booking mutat euróban. Sok helyen van üdülőhelyi díj is, amit a szoba ára nem tartalmaz.

Amikor megnézed a foglalásod, akkor látni fogsz valami ilyesfélét, hogy ilyen és ilyen szoba, ilyen ellátással, 3 fő, 4 éjszaka 285 euró. üdülőhelyi díj 4x5 euró, összesen 2005 euró. Ennél többet nem kell fizetni.

A forint összeg nem számít, mert az adott napon esedékes középárfolyam alapján adja meg a booking.

A fizetéskor így az a 10 000 Ft lehet 17 500 is, ha szeretett főnökünk mond valami okosat, és 9600 is, ha csöndben marad. Az eurós ár nem változik, és a foglaláskor megadott érték a játékos. Ha később a szállásadó módosít rajta, neked akkor sem kell több eurót fizetned, de kevesebbet sem, ha csökkentette az árakat. Persze a vendég javára dönthet úgy, hogy ha levitte az árat, akkor neked is kevesebbért adja.

2019. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Idegenforgalni adót mindenhol kell fizetni, ez olyan 300 Ft/1 euro körüli összes egy napra per fő.
2019. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* összeg
2019. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Euróba 28.40 eurót ír az olyam 9000ft

És akkor most fizetnék 15000ft ot?

2019. nov. 28. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha előre kell fizetni, és ma/napokban akkor most kell fizetned annyi eurót, amennyit a a booking.com ír. Mondom, a forint az csak nagyjából stimmel, a mai napon érvényes középárfolyamon. Nem tudom, melyik bank a mérvadó.


Az a lényeg, hogy te milyen úton-módon fizetsz. Az egyik banknál 324,95 Ft egy €, a másikban 336,12 Ft, a harmadikban 331,5 Ft.

A számlavezető bankod váltási kurzusa az, ami neked érdekes lehet.

Ha van euród bankban, akkor meg nem kell számolgatnod semmit.

2019. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az euróban megadott összeget kell fizetni, nem mást. Nem többet, nem kevesebbet. Nem csak a szoba árát, hanem üdülőhelyi díjat is, ami akkor is naponta és személyenként fizetendő, ha mondjuk egy apartman, studió stb. egységre és nem személyekre szabott áron szerepel.
2019. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőlünk nem mindenhol kérték pluszban az idegenforgalmi adót, de ezzel alapvetően számolni kell.
2019. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!