Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Franciaországba, Nantes-ba...

Franciaországba, Nantes-ba szeretnék kitelepülni. Tudok albérletet találni külföldiként?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként angolt tanitok Skype-on.Tudom hogy igazolás kell a keresetedről, de most ez hogyan?? Leforditassam a magyaroszági havi banki jelentéseimet franciára?? Az adóbevallásomat is?? Mire van még szügség??

2020. márc. 20. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Koronavirus járvány...


Nem mész te most sehová.



Ha vége a járványnak keresetigazolás, banktól angol nyelvű jelentés kérése, adóhivataltól úgyszintén.


Hivatalosan kell lefordíttatni hiába tudod az adott nyelvet.

2020. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szeretni szabad. Kitelepülni nem lehet. A Skype Magyarországon is működik.
2020. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A magyarországi fizetésedet nem veszik figyelembe.

Egy lakás kibérléséhez állandó, igazolható jövedelem kell.

Ha önálló munkavállaló vagy, egy francia banknak kell jótállnia a fizetőképességdről. Háromhavi bérleti díjat és kéthavi lakbért előre kell fizetned.

Angoltanár pedig itt is annyi van, hogy Szajnát lehet rekeszteni velük.

Egyébként pedig minden hivatalos papírodról egy itteni hivatásos, bejegyzett fordító által lefordított másolatra lesz szükséged.

De pillanatnyilag semmiképpen nem jöhetsz, kijárási tilalom és vesztegzár van.

2020. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utóbbi válaszoló, köszönöm a válaszod. De nem franciákat tanitanék, már 7 éve folyamatosan vannak Magyarországról és Szlovákiából tanitványaim, mert szlovákiai magyar vagyok. Nem aggódom, mert profin reklámozom magam.Egyetemi diplomám van és 7 évet éltem Londonban. Ha Szajnát lehet rekeszteni az angol tanárokból Franciában az azért is van, mert ők nem 10 hanem 60 millióan vannak! Az előző férjem francia, a két lányom Franciaországban él. A nagyobbik lányom angol és portugál tanár. Magyar szokás mindjárt lebecsülni valakit ennyire két szóban.
2020. márc. 21. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettél, kedves kérdező!

Eszem ágában sem volt "lebecsülni" téged vagy bárkit, nem szokásom.

De ha a két lányod itt él, miért nem tőlük érdeklődsz? Biztos pontosabb választ kapnál tőlük. Én már nagyon régen élek Franciaországban, ők biztos jobban ismerik a mostani követelményeket, amelyekre nekem már nincs szükségem.

Ha megbántottalak valamivel, elnézést. Nem volt szándékos.

2020. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az utolsó vàlaszadóhoz. Jómagam 13 éve élek Franciaországban. Ha ennyire ismered a dolgokat, akkor biztosab avval is tisztában vagy, hogy az új törvény 2018 óta megköveteli, hogy hivatalos igazolàst nyújts be arról, hogy 3* annyit keresel, mint a lakbér. Ha ezt nem tudod bemutatni, akkor egy olyan tulaj sem fogja kiadni a lakásàt, akinek lakbérnemfizetési biztosítàs van a tulajdonán (azaz kb 90%) ugyanis ha ezt nem tudod bemutatni, ès kiadják mégis a lakàst, akkor a biztosítàs nem alkalmazható esetleges nemfizetés esetén.

És ez a formula kezest sem enged.

Szerintem két lehetőséged van :

- alapítasz egy céget (ha még nincs) és kiàllítasz magadnak egy munkaszerződèst jövedelemigazolàssal, ami pl egy 1000 euros lakbér esetén nettó 3000 euros fizetést tartalmaz, ès ezt alátàmasztod adónyilatkozattal is

- kifizetsz előre egy évnyi lakbért, ez általàban meg szokta hatni a tulajokat.

Más ötletem sajna nincs.

2020. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A Franciaországban élő lányaim apukája megbetegedett, így ki kéne költöznöm! A lányaim 22 éa 17 évesek és sajnos ilyen dolgokról nem eléggé informáltak.
2020. márc. 21. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi nem rég költöztünk Párizsba, majd egy év után le délre, mert Párizs érdekes nem jött be nekünk.


Párizs és környékén nem fogadták el, de itt lent délen igen, szóval lehet, hogy neked is elfogadják...


De ha be tudsz jelentkezve lenni Mo-n (pl családnál, ismerősöknél stb) akkor lehet residence secondaire-t kérni itt, és akkor sokkal nyugodtabban adnak ki neked lakást, mert nem védenek a normális törvények téged és simán kitehetnek, ha nem fizetsz (jelszóval, hogy van hol laknod).


Fro-ban általában a törvény nagyon védi a bérlőt, télen nem lehet kitenni embereket, és amúgy is pereskedni kell, ha nem fizet az illető, ami 2-3 évbe telhet és közben nem fizet a bérlő, és sokszor ezért van ilyen sok papírozás. Ezt lehet megkerülni azzal, hogy ez nem a fő címed, hanem csak másodlagos. Így nyugodtan kirúghatnak, ha nem fizetsz.


Amikor neki indulsz, akkor fordított papírokkal, teljes dossziéval indulj neki, és legyél kész több hónapot előre letenni.


Sok sikert és kitartást! Kelleni fog...

2020. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönom! Ez is fontos információ volt!
2020. márc. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!